Fallout 4’ten DLC Vurgunu Fallout 4’ten DLC Vurgunu
Yayımlanan bir bilgiye göre Fallout 4'ün DLC'leri "exclusive" olmayacak. Bu bilginin kaynağı ise Twitter Fallout 4’ten DLC Vurgunu

Ne güzel oyundur şu Fallout. Müzikleri, ambiyansı, oynanışı ve daha birçok güzelliği tek hikayede toplamak oldukça zor bir iş olsa gerek. Fallout ekibi, bu konularda ne kadar başarılı olduklarını defalarca kanıtladı. Sırada ise DLC konusu var.

Yayımlanan bir bilgiye göre Fallout 4‘ün DLC’leri “exclusive” olmayacak. Bu bilginin kaynağı ise Twitter.

Fragtist-Fallout-DLC

Yıkarıda gördüğümüz tweet, aslında bir oyuncunun sitemi. Biliyorsunuz ki “times exclusive” DLC’ler, birkaç silah, kamuflaj, süsleme, zırh vb şeylere sahip olmamızı sağlar. Genelde bu tarz içerikler, birçok oyuncu tarafından sorun edilmez. Ancak işin içerisine Fallout girdiğinde, roller değişiyor.

“Timed exclusive” DLC’ler konusunda dili yanan bir oyuncu, Bethesda’nın PR sorumlusu Pete Hines’a şunu soruyor: “DLC’ler önce Xbox One’a mı gelecek yoksa aynı anda mı yayımlanacak?” Aldığı cevap ise çok net: “Hiçkimseyle exclusive DLC anlaşması yapmıyoruz.” Bu da bize Fallout 4’te DLC’lerin öncelikli olmayacağını, oyunu her platformda eşit şartlarda oynayacağımız anlamına geliyor.

Aksiyon ve rol yapma türünde, PC, PlayStation 4, Xbox One platformlarına 10 Kasım tarihinde piyasaya çıkacak.

 Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.