Grand Theft Auto V [İlk Bakış] Grand Theft Auto V [İlk Bakış]
Şimdi Soluklanma Zamanı Rockstar Games’in bu zamana kadar ki en büyük projesi GTA V. En büyük harita, serinin sahip olduğu en uzun silah listesi;... Grand Theft Auto V [İlk Bakış]

Şimdi Soluklanma Zamanı

Rockstar Games’in bu zamana kadar ki en büyük projesi GTA V. En büyük harita, serinin sahip olduğu en uzun silah listesi; silahların büyük kısmının modifikasyonunu da yapabiliyoruz üstelik! Bunun dışında arabalar, jetler, motosikletler, bisikletler, kamyonlar… Her şey en iyi, en büyük ve en etkileyici GTA tecrübesi için hazırlanıyor.

Fragtist_gtav_4

Birbirinden tamamen farklı karakterlerin bir araya gelme fikri yeni bir şey olmasa da, Rockstar Games’in bunu çok iyi şekilde kullanacağı gün gibi ortada. Onlardan birini kontrol ederken diğerlerinin kendi hikâyelerini yaşamaları, GTA serisinin en “yaşayan” şehrinin oluşturulması, şehirde görevler dışında yapılacak yüzlerce şey olması (yoga bile yapabiliyoruz!) sanırım GTA IV ile sekteye uğrayan “özgürlük” ü yeniden seriye kazandıracak.

Bu arada az kalsın unutuyordum Yazının ortasında “paranın” çok önemli olacağını söylemiştim. Yapımcıların söylediklerine göre önceki oyunlarda, oyunun sonuna doğru paranın pek önemi kalmıyordu ve bu durum onları çok rahatsız ediyordu. GTA V’de bunun olabildiğince önüne geçmeye çalışmışlar. Bu arada size sevindirici bir haber daha vereyim. Ev satın alabileceğiz! Hatta iş yeri satın alıp, oralardan gelir elde etmemiz de gündemde.

Sizi bilmiyoruz ama biz GTA V için şimdiden sabırsızlanıyoruz. Serinin en sevilen özellikleri bir araya geliyor, devrimsel “üç karakterli oyun yapısı” ortaya çıkıyor, serinin en büyük ve detaylı haritası yaratılıyor ve bunların hepsinin arkasında yine Rockstar Games var. Yani oyunun “patlama” şansı oldukça az.

Oyunun birkaç kere PC listelerinde gözüntüğünü ancak resmî bir açıklama gelmediğini de hatırlatalım. Oyun illaki PC platformuna çıkacaktır ama bu diğer platformlar ile birlikte mi olur, yoksa alıştığımız gibi sonradan mı gelir henüz bilinmiyor. 17 Eylül’de Playstation 3 ve Xbox 360 için piyasada olacak oyunun yeni nesil için de hazırlandığına dair dedikodular arttı. Kendinize iyi bakın, oyunsuz kalmayın!