64bit Chrome, Stabilite ve Hız Vadediyor 64bit Chrome, Stabilite ve Hız Vadediyor
Google Chrome, 37. sürümle birlikte stabil 64bit’e kavuştu. Bu bağlamda kaputun altında gerçekleştirilen pek çok değişim, kullanıcılara sabilite, hız ve güvenlik olarak geri dönüyor.... 64bit Chrome, Stabilite ve Hız Vadediyor

Google Chrome, 37. sürümle birlikte stabil 64bit’e kavuştu. Bu bağlamda kaputun altında gerçekleştirilen pek çok değişim, kullanıcılara sabilite, hız ve güvenlik olarak geri dönüyor.

Örneğin yüksek çözünürlüklü YouTube videoları için kullanılan VP9 codec, 64bit Chrome ile birlikte %15 daha performanslı çalışıyor. Bunun yanı sıra render motoru da daha stabil. 64bit’e geçişle birlikte, Chrome’un kimi güvenlik zafiyetlerinin de önüne geçilmiş.

Fakat 64bit versiyonun noksanlıkları da bulunuyor. Zamanla giderilebilecek bu noksanlıkların başında, kimi plugin’lerin desteklenmemesi yer alıyor. 64bit Chrome, doğal olarak 64bit pluginleri destekliyor sadece; bu da, Google’ın kendi Voice ve Earth’ü de dahil olmak üzere kimi plugin’lerin çalışmaması anlamına geliyor (Java ve Silverlight çalışıyor).

Yalnızca Windows için çıkan 64bit sürümün yanında Google, Windows, Mac ve Linux için de güncellenmiş 37. sürümü yayınladı. 37. sürüm de, pek çok yeni özelliğin yanı sıra stabilite ve güvenlik iyileştirmeleri içeriyor.

Kaynak 1
Kaynak 2

SlashGear‘a teşekkürler!Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.