AMD R7 ve R9 300 Serisi ile R9 Fury Grafik Kartları Tanıtıldı! AMD R7 ve R9 300 Serisi ile R9 Fury Grafik Kartları Tanıtıldı!
AMD, Radeon R7 ve R9 serisi grafik işlemcilerini güncelledi. Yeni 300 serisi ve R9 Fury, Los Angeles'ta tanıtıldı. Kartlar hakkında detaylı bilgi içeride! AMD R7 ve R9 300 Serisi ile R9 Fury Grafik Kartları Tanıtıldı!

AMD, Radeon R7 ve R9 serisi grafik işlemcilerini güncelledi. Yeni 300 serisi ve R9 Fury, Los Angeles’ta tanıtıldı.

Sahip olduğu farklı teknolojilerle dikkat çeken yeni seri hakkında detaylı bilgiyi, aşağıdan alabilirsiniz.

İncelemeye gelir gelmez altından girip üstünden çıkacağız. Hele bir gelsin de…

AMD R9 ve R7 300 Serisi Grafik Kartları ve Dünyanın İlk HBM Teknolojisine Sahip Radeon R9 Fury Grafik Kartı ile Oyun Dünyasında Yeni Bir Dönem Başlatıyor

AMD, Los Angeles’ta dünya çapında binlerce oyunseverin internet üzerinden canlı izlediği, Microsoft, EA ve Oculus şirketlerinin de katıldığı bir etkinlikte yeni nesil AMD Radeon grafik kartlarını duyurdu. Yeni nesil AMD grafik kartları, ultra yüksek çözünürlük, benzersiz sanal gerçeklik deneyimleri, daha akıcı oynanabilirlik, DirectX 12 ve Vulkan gibi en gelişmiş API’lara destek ve devrimsel form faktörleri sunan, her bütçeye uygun çözümler olarak geliştirildi.

Radeon™ R9 Fury serisi grafik kartları. – Sadece bir yükseltme değil. Bir Devrim.
· Baştan aşağı bir devrim – Bilgisayar tutkunları için tasarlanmış en gelişmiş ve yenilikçi GPU olan AMD Radeon Fury X GPU, Fiji yongasının baştan aşağı geliştirilmesiyle ortaya çıktı.

· Yenilikçi teknoloji. Belleğin en iyisi. – AMD Radeon R9 Fury X GPU pazardaki en yüksek GPU bellek bant aralığına sahip grafik kartı. AMD öncülüğünde geliştirilen Yüksek Bant Aralığı Bellek (HBM) teknolojisine sahip Radeon R9 Fury X eşsiz 4096-bit bellek arayüzü ile GDDR5 üzerinden yüzde 60 daha fazla bellek bant genişliği sağlıyor. The Radeon R9 Fury X GPU sadece 19 cmlik bir kart yüzey bölgesinde 3 kattan fazla GDDR5 watt başına performansı yüzde 94 daha az baskılı devre kartı (PCB) üzerinde sağlıyor.

fragtist-haber-amd-radeon-gpu-3

· Yüksek kalite tasarım. Parlak ışıklar. Büyük yoğunluk. – Tasarım açısından bir teknoloji harikası olan AMD Radeon R9 Fury X GPU’ları siyah nikel aliminyum dış iskelete, yumuşak doku alüminyum plakalara, yüksek kalibre sıvı soğutma, kişiselleştirilebilir GPU Tach faaliyet metresi ve tasarım detaylarını gösteren bir LED aydınlatmaya sahip.

· Gerçekliği yeniden tanımlayın. – AMD Radeon R9 Fury X GPU en zorlayıcı sanal gerçeklik oyun ve uygulamalarında yüksek performans göstermesi için tasarlandı. Faydalandığı AMD LiquidVR teknolojisi sayesinde son derece rahat bir sanal gerçeklik deneyimi vaat ederken geniş bir sanal gerçeklik başlığı ürün yelpazesiyle de uyum sağlar.

· En iyi 4K oyun deneyimi. Görüntünün keyfine varın. – AMD Radeon R9 Fury X GPU oyun deneyimini en üst seviyeye taşıyor. 4096-bit yüksek bant genişlikli bellek arayüzü en zorlayıcı 4K oyunlarının gereksinimlerini karşılamaktan da ötesini sağlayarak en yüksek ayarlarda 4K oyunlarda muhteşem bir performans sağlıyor. AMD FreeSync desteği sayesinde akıcı bir oyun deneyimini garanti eden AMD Radeon R9 Fury X GPU, DirectX 12, OpenGL 4.5, Vulkan ve AMD Mantle gibi yeni nesil çok iş parçacıklı API’ları da destekliyor.

· Yeni PC form faktörleri. Küçük boyut. Büyük etki. – AMD Radeon R9 Fury X GPU’sunun kompakt tasarımı heyecan verici form faktörlerine olanak sağlarken modifiyeciler, kendin yap geliştiriciler ve sistem entegratörleri için daha önce hiç olmadığı kadar tasarım esnekliği sağlıyor. AMD Inovasyon Laboratuvarı’nın yakın geçmişte tanıttığı Project Quantum prototip bilgisayarı, Radeon R9 Fury X GPU’larının sanal gerçeklik dönemi için işlemi nasıl yeniden tanımlandıracağı ve önceden hayal bile edilemeyecek form faktörlerini mümkün kılacağını açıklar nitelikte.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.