AOC G2770PQU 27″ Oyuncu Monitör İncelemesi AOC G2770PQU 27″ Oyuncu Monitör İncelemesi
Monitör inceleme sürecimiz, kaldığı yerden devam ediyor arkadaşlar. Ama bu sefer daha bizden bir ürünle; bir oyuncu monitörüyle geldik: AOC G27770PQU ile. AOC G2770PQU 27″ Oyuncu Monitör İncelemesi
Monitör inceleme sürecimiz, kaldığı yerden devam ediyor arkadaşlar. Ama bu sefer daha bizden bir ürünle karşınızdayız: AOC G27770PQU ile.

Bu monitör neden daha “bizden”? Çünkü bizler birer oyuncuyuz ve o da bir oyuncu monitörü. Hatırlayacak olursanız son incelediğimiz monitörler, bütünüyle profesyonel kullanıma yönelik cihazlardı. O nedenle tekrar tekrar “Bir oyuncu monitörünün yerini tutmaz.” dedik durduk. Şimdi, bu incelemeyle birlikte bu söylemimizin altını da doldurmuş; söylemi daha bir temellerine oturtmuş olacağız.

O zaman oyuncu monitörün tasarımından başlayalım hemen. Bakalım bu 27″lik monitör, bizleri cezbedebilecek mi?

fragtist-inceleme-aoc-g2770pqu-7

TASARIM
Şimdiye kadar incelediğimiz oyuncu monitörleri arasında en ağırbaşlısı G27770PQU diyebiliriz. Fırçalanmış alüminyum görünümlü bir ön çerçeveye sahip olan monitör, siyah haricinde herhangi bir renk kullanmamış. Tercih meselesi; ancak ben, kırmızı, turuncu ve yeşil gibi detay renkli ürünleri daha çok tercih ediyorum diyebilirim (Ekleme: İnternette dolaşan resimlere bakılırsa kırmızı renk detaylı bir versiyonu da var monitörün. Bu monitörün resimlerini son sayfada görebilirsiniz. Bize incelemeye gelen monitörün AOC logosu altında, yukarıdaki gibi siyah şerit de yok (en tepedeki kapak fotoğrafında)).

Sol üst köşede karşımıza “144hz” logosu çıkıyor. Muazzam. Sağ üst köşede monitörün model numarası, belli belirsiz bir şekilde konumlandırılmış. Orta altta AOC logosunu görüyoruz… Sağ alt kısımda ise çeşitli ayar sembolleri. Ayar tuşları ise çerçevenin altına yerleştirilmiş ve dokunmatik değiller. Bunu da belirtmiş olalım. Buradaki şeffaf buton da hem açma kapama tuşu, hem de durum LED’i olarak görev yapıyor ve monitör açıkken yeşil renkte yanıyor. Ürünün çerçevesinin de, ekrandan 3-4mm daha çıkıntılı olduğunu söyleyelim.

fragtist-inceleme-aoc-g2770pqu-1

Monitörün ayağı, tam daire şeklinde. Ayarlanabilir kablo tutacağına sahip kaide ve altındaki diskle monitörün dönmesini sağlayan bu ayak tamamen plastik, onu da belirtelim. Ancak monitörün masa üzerinde sarsılmadan durmasını sağlayacak güce sahip olduklarını da eklemek gerek. Bu tabiri monitör incelemelerinde çok kullanıyorum ama, yineleyeceğim: Monitörün ayağı yere sağlam basıyor arkadaş!”Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.