Kategoriler

AOC q2963Pm myMulti-Play Monitör İncelemesi

Fragtist ofisi, bu ay gelenekselden farklı bir monitöre ev sahipliği yaptı. “Geleneksel” kelimesini kullanmam ne kadar doğru oldu bilmiyorum ama kastım, FullHD ve 16:9 monitörlerdi. Pek çoğumuzun masasını süsleyen ürünler yani. Peki AOC’nin bu monitörünün farkı ne? Ondan bahsedelim hadi.

AOC q2963m myMulti-Play, 29”lik bir monitör. Farkıysa, 16:9, 16:10 ya da 4:3 yerine 21:9 ekran formatına sahip oluşu. En basitinden şöyle anlatayım: İki 4:3 monitörü yan yana koyup, çerçevelerini kaldırdığınızı düşünün. İşte o zaman, 21:9 formata ulaşıyoruz. Ürünün fotoğraflarına bakın, daha iyi anlayacaksınız.

Monitörü diğerlerinden ayıran temel özelliği bu. Peki AOC q2963Pm myMulti-Play’in diğer özellikleri ne alemde? Şimdi bir de onlara bakalım.

AOC-q2963P-myMulti-Play-fragtist-2

TASARIM
Öncelikle ürünün tasarımına bakalım. Şunu belirtmeliyim ki daha önce bu formatta bir monitör kullanmadıysanız, 21:9 size çok basık gelecek. Ancak alışıyorsunuz, alışınca da epey güzel oluyor. Belirtelim.

Ürünün gövdesi plastikten. Ancak ne yazık ki kaliteli bir plastik değil. Hatta fiziksel tuşların ve durum LED’inin bulunduğu sağ panel kendi kendine ayrıldı, o kadar diyeyim. Malzeme kalitesi konusunda AOC’nin alacağı daha çok yol var ne yazık ki. Bunu belirtelim öncelikle.

Onun haricinde yuvarlak ve köşeli karışık hatlara sahip olan cihaz, siyah ve füme renklere ev sahipliği yapıyor. Ayağının da masada epey yer kapladığını söyleyebilirim ama bu kötü bir şey değil; zaten hayli büyük olan monitörün, yere sağlam basmasını sağlıyor. Güzel bir artı.

Ayak demişken, kaidenin sunduğu esneklikten/eğimden de bahsetmek gerek. Sağa sola herhangi bir dönüşü bulunmayan monitör, yukarı aşağı -5/15 eğilebiliyor. Sağ sol eğimin olmaması ise, kullanımı güçleştiren bir şey elbette. Yapacak bir şey yok tabi.

1 2 3 4