AsRock, C232 Yonga Setli E3V5 Anakartını Duyurdu AsRock, C232 Yonga Setli E3V5 Anakartını Duyurdu
Tayvan‘lı donanım üreticisi AsRock, performans tutkunlarına yönelik E3V5 WS anakartını duyurdu. Detaylar haberimizde! AsRock, C232 Yonga Setli E3V5 Anakartını Duyurdu

Tayvanlı donanım üreticisi AsRock, performans tutkunlarına yönelik E3V5 WS anakartını duyurdu. Intel‘in C232 Express yonga seti ile gelen ve LGA1151 soketi ile uyumlu olan anakart, Xeon işlemciler için özel olarak üretiliyor.

ATX form faktörü üzerine kurulu E3V5 WS anakartı Intel‘in C232 Express yonga setinden gücünü alıyor. LGA1151 işlemci soketi ile uyumlu olan anakart, Xeon E3-1200 v5 işlemcilerinin yanı sıra 6. nesil Pentium, Celeron, Core i3, Core i5 ve Core i7 işlemcilerine de destek veriyor. Ayrıca 14nm fabrikasyon sürecinde üretilen işlemcilerle de uyumluluk sağlayan anakartta Intel‘in Turbo Boost 2.0 teknolojisini kullanılıyor. 4 adet DIMM bellek yuvası üzerinden 64GB‘a kadar DDR4 bellek desteği sunan E3V5 WS, 2133 MHz saat hızlarında sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Ayrıca Intel‘in Extreme Memory Profile (XMP) desteği de sunan anakartın üzerinde Non-ECC, ECC UDIMM ve Dual Channel bellek teknolojisi de yer alıyor.

2 kanal ya da 4 kanal üzerinden çoklu ekran kartlı masaüstü sistem kurmamıza da olanak sağlayan anakartın üzerinde bulunan 3 adet PCI-Express 3.0 yuvası ile birlikte AMD CrossFireX desteği de yer alıyor. Bu modelde ne yazık ki NVIDIA‘nın SLI teknolojisi desteklenmiyor. Anakartın giriş-çıkış bağlantıları baktığımızda ise 6 adet SATA3 6Gb/s ve 4 adet USB 3.0 portlarını görüyoruz. Ayrıca anakartın üzerinde RAID desteğinin de bulunduğunu belirtelim.

Intel Gaming Ethernet bağlantısı sunan anakart yüksek kaliteli ELNA ses kapasitörleri ve Realtek‘in 8 kanallı ses yongası ile en iyi ses deneyimini yakalamaya çalışıyor. Anakartın kutu içeriğine baktığımızda ise kullanıcı kılavuzunun yanında 2 adet SATA 6Gb/s kablosu ve sürücü yazılımını görüyoruz.

Anakartın çıkış fiyatı ve çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.

Fragtist - AsRock E3V5 WS AnakartÖzgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü