ASUS, 970 Yonga Setli Pro Gaming Aura Anakartını Duyurdu ASUS, 970 Yonga Setli Pro Gaming Aura Anakartını Duyurdu
Tayvanlı donanım üreticisi ASUS, performans tutkunlarına yönelik Pro Gaming Aura anakartını duyurdu. Detaylar haberimizde! ASUS, 970 Yonga Setli Pro Gaming Aura Anakartını Duyurdu

Tayvanlı donanım üreticisi ASUS, performans tutkunlarına yönelik Pro Gaming Aura anakartını duyurdu. AMD‘nin 970 yonga seti ile gelen ve AM3+ soketi ile uyumlu olan anakart FX, Phenom, Athlon ve 100 Serisi Sempron işlemciler için özel olarak üretiliyor.

Fragtist - ASUS Pro Gaming Aura_1

ATX form faktörü üzerine kurulu Pro Gaming Aura anakartı AMD‘in 970 yonga setinden gücünü alıyor. AM3+ işlemci soketi ile uyumlu olan anakart, FX, Phenom ve Athlon işlemcilerin yanı sıra 100 Serisi Sempron işlemcilere de destek veriyor. Ayrıca 32nm fabrikasyon sürecinde üretilen işlemcilerle de uyumluluk sağlayan anakartta AMD‘nin Cool ‘n’ Quiet teknolojisi kullanılıyor. 4 adet DIMM bellek yuvası üzerinden 32GB‘a kadar DDR4 bellek desteği sunan Pro Gaming Aura, 2133 MHz saat hızlarında sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Ayrıca anakartın üzerinde Non-ECC ve Dual Channel bellek teknolojileri de yer alıyor.

Fragtist - ASUS Pro Gaming Aura_2

2 kanal ya da 4 kanal üzerinden çoklu ekran kartlı masaüstü sistem kurmamıza da olanak sağlayan anakartın üzerinde bulunan 2 adet PCI-Express 2.0 yuvası ile birlikte AMD CrossFireX ve NVIDIA SLI desteği de yer alıyor. Bu sayede anakartın üzerine maksimum 4 ekran kartı takabiliyoruz. Anakartın giriş-çıkış bağlantıları baktığımızda ise 1 adet M.2, 8 adet SATA3 6Gb/s, 2 adet USB 3.1, 2 adet USB 3.0 ve 14 adet USB 2.0 portlarını görüyoruz. Intel Gaming Ethernet ve ASUS LANGuard bağlantısı sunan anakart yüksek kaliteli SupremeFX ses kapasitörleri ve Realtek‘in 8 kanallı ses yongası ile en iyi ses deneyimini yakalamaya çalışıyor.

Fragtist - ASUS Pro Gaming Aura_3

Anakartın çıkış fiyatı ve çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.Özgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü