Kategoriler

Asus G20 İncelemesi (Türkiye’de İlk Fragtist’te! / Video)

Asus, bu ay çok farklı bir ürünle kapımızı çaldı: Asus G20. Geçtiğimiz günlerde kendisini kutusundan çıkarmış, ilk yorumlarımızı yapmıştık. Şimdi sıra geldi incelemesine…

G20, yukarıda da dediğim gibi bir yandan çok farklı, bir yandan da o kadar tanıdık bir ürün. Bu bir oyuncu bilgisayarı; ancak öyle sıradan bir bilgisayar değil. Çok güçlü, aşırı karizmatik ve boyutlarıyla da oldukça şaşırtıcı. Hepsine değineceğim, durun.

Söyleyecek çok şey var zaten. O nedenle bir an önce başlayalım (hep de aynı girişi yapıyorum ha, değiştirmek gerekecek artık).

fragtist-g20-asus-256789

ASUS KONSOL MU ÇIKARMIŞ?
Bilgisayar camiasından uzak bir insana G20’yi gösterseniz, alacağınız tepki bu olabilir. Ya da işi biraz daha ilerletip “Bak oolum, Asus yeni konsol çıkardı!” de diyebilirsiniz. Emin olun inananı bol olur. Çünkü G20, hem boyut hem de tasarım olarak bir konsoldan farksız. PS3 veya PS4’ten büyük olsa da, Xbox One’la benzer boyutları paylaşıyor diyebiliriz.

Hatta kulağınıza bir şey söyleyeyim, yaklaşın: Bu ürün, Xbox One’dan daha şık!

Asus böyle demiyor elbette; ancak G20, firmanın daha çok Alienware ürünlerine çıkardığı bir rakip gibi. Tasarımıyla ve performansıyla bize bunu gösteriyor tümüyle. Alienware’in de kendine has, nevi şahsına münhasır ürünleri vardır; ki onu da çok severiz. Ancak Asus G20’nin tasarımı bir başka olmuş.

Peki tasarım detayları arasında ne var? Aslında pek anlatılır bir şey değil, nasıl anlatılır ki? Görsellerine baksanız yeterli aslında. Tabi bu bir inceleme, o nedenle anlatmaya çalışacağım.

 

1 2 3 4 5