Asus ROG GR8 İncelemesi (Türkiye’de İlk! / Video) Asus ROG GR8 İncelemesi (Türkiye’de İlk! / Video)
SESSİZLİK! Bilgisayar o kadar sessiz çalışıyor ki, fansız zannedebilirsiniz; ancak öyle değil. Cihaz, alttan ve önden aldığı soğuk havayı, üst kısımdan sıcak olarak atıyor.... Asus ROG GR8 İncelemesi (Türkiye’de İlk! / Video)

SESSİZLİK!
Bilgisayar o kadar sessiz çalışıyor ki, fansız zannedebilirsiniz; ancak öyle değil. Cihaz, alttan ve önden aldığı soğuk havayı, üst kısımdan sıcak olarak atıyor. Ve bu esnada çıt çıkarmıyor (boşta 20db, yük altında 30db). Soğutması da oldukça iyi, zira bu bilgisayar ısınmıyor da!

Peki… Minicik, şık, kaliteli, sessiz ve hafif bir ürün var elimizde o zaman. Tamam. Teknik özellikleri ne alemde bu küçümenin?

Windows 8.1 işletim sistemi (ama çift boot özelliğiyle SteamOS’e de aynı anda yer verebilecek),
Intel Core i7 4510U işlemci (Not: bu bir notebook işlemcisi),
8GB DDR3L 1600MHz Bellek (Not: bu da notebook belleği),
2GB NVIDIA GeForce GTX 750Ti grafik işlemcisi (ve de Intel HD 4400. Bu grafik işlemci mobil değil. Masaüstünde kullandığımız, bildiğimiz 750Ti),
1TB’a kadar HDD, 256GB’a kadar SSD (+ yukarıda söylediğimiz genişleme yuvası)
SupremeFX ses, SonicRadar desteği
802.11a/b/g/n/ac kablosuz, dahili Miracast alıcısı,
Gigabit LAN, GameFirst III desteği

Cihazın arka ve önünde de hangi bağlantıların olduğunu söyledik zaten. O zaman şimdi gelelim performans ve testler mevzusuna.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.