Asus ROG GR8 İncelemesi (Türkiye’de İlk! / Video) Asus ROG GR8 İncelemesi (Türkiye’de İlk! / Video)
KUTU İÇERİĞİ Bilgisayarla birlikte bir oyuncu klavyesi ve bir de fare geliyor (daha sonra Asus’tan gelen güncellemeyle gördük ki, bu fare ve klavye ekstra... Asus ROG GR8 İncelemesi (Türkiye’de İlk! / Video)

KUTU İÇERİĞİ
Bilgisayarla birlikte bir oyuncu klavyesi ve bir de fare geliyor (daha sonra Asus’tan gelen güncellemeyle gördük ki, bu fare ve klavye ekstra ücrete tabi. Fiyatları yazının sonunda görebilirsiniz -Mert).

Bu ürünler gerçekten kaliteli ve şıklar. Tenkeyless mekanik klavye, kırmızı aydınlatmasıyla dikkat çekiyor (Cherry MX Red anahtar kullanılmış). Bu aydınlatmayı nefes alır şekilde ayarlayabiliyor, aydınlatmanın yalnızca oyun oynarken ihtiyaç duyabileceğimiz tuşlar için geçerli olmasını sağlayabiliyoruz. Çıkarılabilen örgülü kablosu, Anti-Ghosting ve N-Key Rollover desteği de cabası. Kullanırken oldukça keyif aldığımızı söyleyebilirim.

ROG Gladius oyuncu faresi de, sırtındaki ROG logosu ve yan kısımlardaki Maya detaylarıyla bilgisayarla bütünlüklü bir tasarım sunuyor. 6400dpi’lık optik sensörü, 20 milyon tıklamaya dayanıklı tuşları, 1.5mm yerden kesilme uzunluğu, 50g hızlanma ve 200ips değerlere sahip olan fare, size başka bir fare aldırmayacak kadar başarılı. Elbette fareden beklentilerinize göre değişir bu durum, ancak performans konusunda pek sıkıntı yaşatmayacaktır.

asus-rog-gr8-fragtist-21

KISACASI…
Vallahi kısası uzunu yok arkadaşlar… GR8, çantanıza atıp götürebileceğiniz ve boyutundan beklenmeyecek ölçüde güçlü bir masaüstü bilgisayar. Öyle ki, masaüstü bilgisayar demek bile bir yerden sonra saçma geliyor. Buna benzer boyutlarda modem bile gördük zira.

Performans olarak tatmin edici, tasarım ve şıklık bakımından ise tam bir oyuncu bu. Sessiz ve az güç tüketiyor ayrıca. ROG logosunun hakkını sonuna kadar veriyor da diyebiliriz rahatlıkla. Peki ya fiyatı? 899$ + KDV olarak belirlenmiş. Verilir mi?

Eh, diyeceklerimizi dedik. Ona da siz karar verin artık. (: Bir sonraki incelememizde görüşmek üzere, hoşçakalın!

FİYAT: 899$ + KDV (Klavye ve fare yok.)
                 1199$ + KDV (Klavye ve fare ile birlikte.)Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.