Kategoriler

Asus S1 Mobil Ultra Taşınabilir Şarjlı LED Projektör İncelemesi

Asus’un minik mi minik bir projeksiyon cihazı olan S1’i inceledik. O kadar küçük ki, bir ara kaybettik hatta. Bulanların, Fragtist ofisine getirmesini…

fragtist-editörün-secimi-elite-tasarim

Asus S1 Mobil Ultra Taşınabilir Şarjlı LED Projektör

Şu anda elimde, tüm bunlardan daha minik, hani biraz zorlasak cebe girecek bir projeksiyon cihazı var. Az sonra detaylarına gireceğimiz S1, tam teşekküllü bir projeksiyon cihazı.

Resimden görüldüğü üzere oldukça küçük bir cihaz bu… O zaman tasarımından ve boyutlarından başlamaya ne dersiniz?

asus-s1-projeksiyon-cihazi-6

TASARIM
S1, alüminyum kasalı bir cihaz. Tuşların da yer aldığı üst kısmı fırçalanmış olan projeksiyon cihazın yan kısımları ise mat bırakılmış. Üstü yuvarlak bir şekilde fırçalanmış olan S1, bu hâliyle akıllara Asus’un “Zen” serisini de getirmiyor değil.

Üst kısmında, gövdeye entegre 4 adet tuş ve iki adet LED bulunan S1’in arkasında da açma kapama tuşu ve bağlantı noktaları yer alıyor. Bu bağlantı noktaları da, soldan sağa sırasıyla şöyle: Kulaklık çıkışı, MHL desteğine sahip HDMI bağlantısı, (cihazı bir powerbank gibi kullanmamızı da sağlayan) USB 2.0 bağlantı noktası ve güç girişi. Sol yanda odak ayar tekeri bulunan projeksiyon cihazının önünde de, kaydırılarak açılabilen bir kapağa sahip olan lamba bulunuyor. Cihaza entegre Asus SonicMaster destekli bir hoparlör olduğunu da ekleyelim.

Asus S1, 110.5 x 30.7 x 102mm boyutlara sahip ve yalnızca 342g ağırlığında. Kısacası ufak, şık ve kolay taşınabilir bir cihaz bu. Şimdi gelelim teknik detaylara…

asus-s1-projeksiyon-cihazi-5

1 2 3