Kategoriler

Çift Yönlü USB Bağlantısı Çok Yakında

Sık sık USB bağlantısı kullanan her insanın, USB’lerin yalnızca tek yönde takılmasından ötürü şikâyet ettiğini duyabilirsiniz. Hatta duymanıza gerek yok, bizzat sizi de bu durum çok sinirlendiriyor; biliyoruz. Ancak neyse ki bu –gecikmiş– durumun tarihe karışmasına çok az kaldı. Çift yönlü USB standardı çok yakında bizlerle olacak.

Hem mobil, hem de bilgisayarımızda kullandığımız USB bağlantılarını değiştirecek olan yeni standart Type-C sayesinde işimiz oldukça kolaylaşacak (özellikle Lightning Connector’lı Apple cihaz sahipleri, çift yönlü bağlantı noktasının işi ne denli kolaylaştırdığını iyi bilirler). Bilgisayara USB üzerinden bir şeyler takmak için kurbağa gibi eğilip bükülmeye gerek kalmayacak.

USB 3.0 Promoter Group’un başkanı Brad Saunders’ın “PC, mobil, otomotiv ve IoT endüstrilerinden pek çok temsilci yeni standart için kapımızı çok çaldı.” açıklamasında bulunduğu yeni standardı, şu anki versiyonla kullanmak için özel bir adaptör kullanmak gerekecek. Bunun haricinde tüm detaylı teknik detaylar, planlanan geliştirici konferansında açıklanacakmış.

Asus Zenfone 5 incelememizi okumuş muydunuz?

fragtist-cift-yonlu-usb-baglantisi-

Görüntülenmeler:
5
İlgili Kategoriler
Dizüstü · Haber · Masaüstü · Mobil · Notebook · Tablet · Telefon