Asus ROG Matrix Platinum GTX 980 İncelemesi Asus ROG Matrix Platinum GTX 980 İncelemesi
OYUN TESTLERİ Kartımızın oyun testleri de şu şekilde arkadaşlar: Titanfall’da durum şöyleydi: Minimum FPS: 53 Maksimum FPS: 62 Ortalama FPS: 59.800 BioShock Infinite’te ise... Asus ROG Matrix Platinum GTX 980 İncelemesi

OYUN TESTLERİ
Kartımızın oyun testleri de şu şekilde arkadaşlar:
Titanfall’da durum şöyleydi:
Minimum FPS: 53
Maksimum FPS: 62
Ortalama FPS: 59.800

BioShock Infinite’te ise şu skorları elde ettik:
Minimum FPS: 57
Maksimum FPS: 226
Ortalama FPS: 124.867

Metro Last Light Redux’ta ise durum şu şekilde:
Minimum FPS: 26
Maksimum FPS: 44
Ortalama FPS: 33.617

Fragtist_metro_last_light_1

Bir önceki incelememiz, GTX 980’in kardeşi Asus Strix GTX 970 OC Edition’ın benchmark sonuçlarına da şuradan ulaşabilirsiniz.

Metro Last Light: Redux‘ta, Tessellation gibi bir iki ayarla uğraşınca performansta iyi bir artış olduğunu da belirtelim. Bu arada ekran kartı, yük altındayken bile 63 dereceyi geçmedi. Çok güzel bir rakam olduğunu söylemeliyiz. Strix GTX 970 bile 70+ görmüştü. Gürültü değerleri de oldukça makul seviyelerde seyretti.

SONUÇ
Asus’un pek çok ürünü, gerçekten her türlü övgüyü hak ediyor. Anakart olsun, ekran kartı olsun, ses kartı olsun firma, son derece başarılı ürünler geliştiriyor. Hele ki işin içine ROG, Matrix, Poseidon, Ares ve Strix gibi isimler karışınca, çok daha albenili ürünlerle kavuşuyoruz.

Ancak bu albeninin, bir de bedeli var elbette. Bu bedel, pek çoğumuzun bütçesinde sınırları zorlayan bir bedel. Doğruya doğru, bu ekran kartını aramızda çok çok az kişi satın alıp kullanabilecek. Ancak bu, Asus’un uzun yıllardır güttüğü bir fiyat politikası ve yapacak bir şey yok bu konuda. Neyse ki firma, anakartlarda şöyle bir yol izlemeye başladı, en azından o taraf için güzel bir haber bu.

Bu kartın asıl hedefinde, OC çılgınları yatıyor aslına bakacak olursanız. Sahip olduğu yüksek performanslı ve verimli komponentler, çılgın soğutucusu ve Memory Defroster gibi ek özellikleriyle bu iş için biçilmiş kaftan. Hatta şöyle diyeyim: Eğer OC yapmak gibi bir amacınız yoksa, başka bir GTX 980’e yönelebilirsiniz, zira diğeri, kullanmayacağınız tonla premium özelliğe yığınla para dökmek olur ki, gerek yok.

O zaman bir sonraki incelememizde görüşürüz. Şen ve esen kalın, hoşçakalın (bol bol oyun oynayın ama biraz da çıkın ve sosyalleşin efendim! Bilgisayar başında ömür geçmiyor!)

FİYAT: Stoklarda Yok. Burayı güncelleyeceğim.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.