Kategoriler

Asus Strix GeForce GTX 960 OC Edition İncelemesi

Yeni bir hafta, yeni bir Asus ürünü, yeni bir Strix ekran kartı… Başka herhangi bir firmadan ekran kartı gelmediği için, Asus’lardan devam ediyoruz. Sonra demeyin “Öff, yine mi Asus?” diye.

Öncelikle daha önceki GeForce GTX 900 serisi Strix kartların incelemesine bakalım:

Asus Strix GeForce GTX 980 OC Edition İncelemesi
Asus Strix GeForce GTX 970 OC Edition İncelemesi

Eh, bu sıralamaya göre bir gün “Asus Strix GeForce GTX 960 OC Edition İncelemesi“nin gelmesi de kaçınılmazdı zaten. Ve o gün, geldi. O zaman ilk olarak tasarım diyoruz…

fragtist-gtx-960

TASARIM
Öncelikle bu kartın da, abileri gibi Maxwell mimarisine sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Yani şurada anlatılan özellik ve teknolojiler, GTX 960 için de geçerli. Yukarıdaki incelemelerde bulunan Asus’a özel teknolojilere de sahip kendisi. Bu notlarımı da ekledikten sonra, tasarımsal özelliklere geçebilirim artık.

DirectCU II soğutucunun sahip olduğu agresif tasarım, fanların merkezindeki göz benzeri kırmızı halkalar ve iki fanın ortasında bulunan süslemeler, kartın bir Strix üyesi olduğunu gösteriyor.

Kartın ne denli az elektrik tükettiğini, yan kısımda bulunan 6 pinlik tek güç girişinden anlayabiliyoruz. Bu girişin üzerindeki LED, karta gerekli gücün gidip gitmediğini gösteriyor (Beyaz / Kırmızı). Kartı kasaya takarken dikkat ettiğimiz bir diğer şey de, soğutucunun board’dan büyük olması. Arkada bulunan metal tabaka da dikkatlerden kaçmıyor.

Asus Strix GeForce GTX 960 OC Edition’ın arka plan bağlantıları da oldukça zengin. Gün geçtikçe popülerleşen DisplayPort’tan 3 adet bulunduran kartta 1 adet DVI ve 1 adet de HDMI çıkışı mevcut. Kutudan çıkan DVI/VGA adaptörü de cabası. Yani bu karta, bağlayamayacağınız monitör yok diyebiliriz.

fragtist-gtx-960-asus-strix-8

 

1 2 3 4