Asus Strix GeForce GTX 970 OC Edition İncelemesi Asus Strix GeForce GTX 970 OC Edition İncelemesi
TEKNİK DETAYLAR Şimdi gelelim ürünümüzün teknik ayrıntılarına. NVIDIA’nın GTX 900 ailesiyle birlikte getirdiği yenilik ve teknolojilere göz atmanız için öncelikle sizleri şu ön incelememize... Asus Strix GeForce GTX 970 OC Edition İncelemesi

TEKNİK DETAYLAR
Şimdi gelelim ürünümüzün teknik ayrıntılarına. NVIDIA’nın GTX 900 ailesiyle birlikte getirdiği yenilik ve teknolojilere göz atmanız için öncelikle sizleri şu ön incelememize doğru alayım dilerseniz.

Bu ekran kartının sahip olduğu özelliklere ve NVIDIA teknolojilerine hasıl oldunuz. Şimdi gelelim diğer detay ayrıntılarına ve Asus’un yer verdiği kendi teknolojilerine. Zaten bu teknolojileri de detaylıca anlatmayacağım; şimdiye kadar pek çok incelemede açıklamıştım çünkü. Peki o zaman, kartımızın detaylı teknik özellikleri neler?

fragtist-asus-strix-gtx-970-3

NVIDIA GeForce GTX 970 GPU,
PCI Express 3.0 desteği,
4GB GDDR5 video belleği,
1114MHz GPU saat hızı (Boost’ta 1253MHz),
1664 CUDA çekirdeği,
7010MHz (efektif) bellek saat hızı,
256bit arayüz,
DVI-I, DVI-D, HDMI 2.0, DisplayPort çıkışları,
145+W güç tüketimi. 8pin güç bağlantısı,
G-SYNC Ready, DSR, VXGI, MFAA, VR Direct ve 4K desteği

Evet, ekran kartımızın özellikleri bu yönde. Asus GeForce GTX 970 Strix, öncelikle düşük güç tüketimi ve buna paralel olarak yalnızca 8 pinlik bir güç kablosu istemesiyle göz dolduruyor. Onun yanı sıra kartımız, referans tasarıma göre bir de hızaşırtmalı olarak geliyor (referans değerler şöyle: 1050MHz GPU saat hızı (Boost’ta 1178). Tüm bunların yanı sıra 6 fazlı Super Alloy Power barındıran DIGI+ VRM, stabilite, dayanıklılık ve performans sunuyor.

Bunların haricinde, kartın desteklediği GPU Tweak ile ayrıntılı teknik özelliklere bakabiliyor, kart verilerini gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor, OC işine girebiliyor ve GPU Tweak Streaming ile yayına dalabiliyoruz. İlgililerine duyurulur.

fragtist-asus-strix-gtx-970-5Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.