Oyuncu Monitörü 24 inç mi Olmalı 27 inç mi? Oyuncu Monitörü 24 inç mi Olmalı 27 inç mi?
Oyuncu monitörün büyük olması performansımızı etkiliyor mu? İdeal oyuncu monitörü kaç inç olmalı? Bu sorunun cevabını arıyoruz. Oyuncu Monitörü 24 inç mi Olmalı 27 inç mi?

Günün büyük bir zamanını oyun oynayarak geçiren biz oyuncular için kullandığımız ekipmanların çok büyük bir önemi vardır. Klavye, fare, kulaklık ne kadar ergonomik olursa o kadar iyidir. Performansımızı etkileyen en önemli parçalardan birisi de haliyle monitörlerdir.

Peki monitörün büyük olması oyun performansımızı etkiliyor mu? Oyuncu monitörü büyük mü olmalıdır? İşte bu videomuzda bu sorunun cevabını aradık.

Videomuzda AOC’nin oyuncular için geliştirdiği 24 inç ebatındaki AOC G2460PG ve Philips’in 27 inç büyüklüğündeki Philips 272G5 modellerini kullandık.

 

 Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.