ViewSonic, Yeni Oyun Monitörü VG2401mh’yi Tanıttı ViewSonic, Yeni Oyun Monitörü VG2401mh’yi Tanıttı
Fragtist Test Sistemi’nin monitör ayağını oluşturan ViewSonic, yeni oyuncu monitörü VG2401mh’yi tanıttı. 24”lik FullHD monitör, 1ms’lik tepki süresi, 144hz’lik yenileme oranına sahip ve 2 x HDMI,... ViewSonic, Yeni Oyun Monitörü VG2401mh’yi Tanıttı

Fragtist Test Sistemi’nin monitör ayağını oluşturan ViewSonic, yeni oyuncu monitörü VG2401mh’yi tanıttı.

24”lik FullHD monitör, 1ms’lik tepki süresi, 144hz’lik yenileme oranına sahip ve 2 x HDMI, DVI ve DisplayPort görüntü arabirimleri sunuyor. Ancak monitörü asıl ilginç yapan detayı, ViewSonic “Game Mode”u. Test etmek için sabırsızlandığımız bu teknoloji, oyunlardaki karanlık sahneleri daha detaylı ve aydınlık gösterebiliyor. Dileyen oyuncular, tek bir tık ile Aimpoint adı verilen nişan göstergesini aktifleştirebiliyorlar.

ViewSonic VG2401mh’nin sahip olduğu diğer teknolojileri arasında Flicker-Free (Titreşimsiz) ve Blue Light Filter (Mavi Işık Filtresi) de bulunuyor. Bu teknolojiler, uzun süreli kullanımlarda gözlerimizin daha az yorulmasını sağlıyor.

İki adet USB 3.0 bağlantı noktası bulunan monitörün ayaklarının ayarlanması da son derece kolay. Ürün, oyuncuların istediği gibi kişiselleştirebilmesi için -5° ~ +20° eğilme, 120° kendi etrafında dönme, 90° pivot ve 120mm yükseklik ayarı gibi ergonomik özelliklere sahip. Ürünün diğer özellikleri arasında da 3W dahili hoparlörler, VESA uyumu ve %25 oranında enerji tasarrufu sağlayan Eco-Mode bulunuyor.

Piyasaya çıkışı ve fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok. Ona da incelememizde yer veririz artık.

 Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.