Kategoriler

MSI X99S XPOWER AC, Hızaşırtma Rekoru Kırdı!

MSI’ın X99 çipsetli X99S XPOWER AC anakartı kullanılarak oluşturulan bir sistem, 3DMark FireStrike’ta 40052 puan alarak hızaşırtma rekoru kırdı.

4 yollu MSI GTX 980 GAMING kullanan sistem, OC UK takımından 8 Pack ve Pepinorang isimli hızaşırtmacılar tarafından overclock edildi ve dünyada, 3Dmark FireStrike üzerinde 40000 skorunu geçen ilk sistem oldu. MSI da, bileşenleriyle bu skoru elde eden ilk firma ünvanını kazandı elbette.

Sistem, bunun yanı sıra 3DMark Vantage’dan 109069; 3DMark 11’den de 44538 skorları elde etti. MSI X99S XPOWER AC, yeni bir OC backplate’e, LN2 potu için akıllı bir montaj çözümüne, soğutma çözümünü kolaylaştırmak ve kapaksız işlemcinin frekansını son Mhz’e kadar zorlamak için Delid Die Guard’a sahip. Gelecek nesil OC Engine adanmış saat üreteci sayesinde 100/125/167MHz aralıklarla esnek BCLK ayarlarına olanak tanırken yeni nesil yonga çok daha düşük güç tüketiminin yanında en zorlu koşullarda bile yüksek kararlılık sunuyormuş. Bültenin yalancısıyız.

Sistemde kullanılan ekran kartı GTX 980 GAMING ise, Hybrid Frozr teknolojisine sahip yepyeni soğutma çözümü Twin Frozr V ile geliyor. Düşük gürültü ve düşük ısılarda yüksek performanslı oyun grafikleri vadeden kart haricinde MSI’ın, referans modelleri de pazarda mevcut. Eğer bu yönde bir ihtiyacınız varsa duyurmuş olalım.

msi-x99s-xpower-ac-overclock-hızaşırtma-rekor-2

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Anakart · Donanım · Ekran Kartı · Haber · Masaüstü