Kategoriler

NVIDIA GeForce GTX 960 ile Daha Ucuza Maxwell

NVIDIA GeForce GTX 880 Geliyor!

NVIDIA, GeForce GTX 980 ve 970’in ardından son olarak GTX 960’ı duyurdu. GTX 960, yüksek performansı çok daha uygun bir fiyatla oyuncularla buluşturacak.

Performans ve fiyatının yanı sıra güç tüketimi konusunda da gayet başarılı olduğu belirtilen yeni ekran kartı, abileriyle gelen Dinamik Süper Çözünürlük (DSR) ve Multi Frame Anti Aliasing (MFAA) gibi teknolojilere de destek sunuyor. Ayrıntılı bilgi için sizi şöyle alalım.

1024 adet CUDA çekirdeğine sahip olan GTX 960, 1127MHz saat hızına (Boost 1178), 2GB GDDR5/128bit hafıza özelliğine, 120W TDP değerine, 6 pinlik güç bağlantısına ve 7Gbps bellek veri iletişim hızına sahip (9,3Gbps efektif). Ekran kartında 2 adet DL-DVI, bir adet HDMI 2.0, bir adet de DisplayPort 1.2 bağlantı noktası bulunuyor. Şu haberde ortaya çıkan bilgilerin hikâye olduğunu da görmüş olduk böylece.

Yeni ekran kartı ile ilgili basın bültenine aşağıdan göz atabilirsiniz.

nvidia-geforce-gtx-960

NVIDIA GeForce GTX 960 ile Maxwell’i Milyonlarla Buluşturuyor
22.01.2015 – GeForce GTX 960’ın bugünkü lansmanı Maxwell’in güçlü ve verimli mimarisini her zamankinden daha fazla oyuncu ile buluşturuyor. GTX 960, tıpkı büyük ağabeyi GTX 980 gibi Maxwell’in inanılmaz performansını ve ileri teknolojisini, çok daha uygun bir fiyat noktası ile sunuyor. Bu da çok daha fazla oyuncunun yeni nesil PC oyunları ile PC oyun devrimine katkıda bulunacağı anlamına geliyor.

Güçlü, Gelişmiş, Verimli.
Biz GTX 960’ı en ileri oyun oynama deneyimi arayan PC oyuncuları ile tasarladık. GTX 960’a 1,024 CUDA çekirdek güç veriyor; sektörün en talepkar yeni oyunlarında bile saniyede 60 kare ile çarpıcı bir performans sergiliyor. GTX 960 kurulu bilgisayarlarda çok güçlü olmasının yanı sıra, overclockçular tarafından da büyük ilgi görecek.

GTX 960 Maxwell’in güç verimliliği sayesinde, League of Legends ve DOTA2 gibi MOBA oyunlarında da sadece 30 wattlık bir güç tüketimi ve kaya gibi sessizlik sağlamış oluyor.

GTX 960 aynı zamanda 1080p bir monitorde 4K deneyimi sunan dinamik super çözünürlük (DSR) ve gelişmiş performanslı yüksek kalite multi-frame anti-aliasing (MFAA) gibi Maxwell ileri teknolojilerini de destekliyor.

GeForce GTX oyun platformunun parçası olmak aynı zamanda oyuncuların stutter-free oyun deneyimi için G-SYNC; tek tık ile sistem optimizasyonu sağlayan GeForce Experience; ve geliştiricilerin oyuncular için yepyeni deneyimler sunmasına yardım eden GameWorks’ten de faydalanmalarına olanak sağlıyor.

Geleceğe Dayanıklılık
Grafik yetenekleri bu sene Windows 10 ile sürülmesi planlanan Microsot’un yeni-nesil DirectX 12 standardı desteğini de kapsıyor. 100’den fazla oyun stüdyosu şimdiden DirextX 12 ile geliştirilmiş oyunlar üzerinde çalışıyorlar.

GTX 960 daha fazla oyuncunun Maxwell’in gelişmiş, yeni nesil oyun deneyimini yaşamasına olanak sağlayacak. Bu modeli favori teknoloji marketinizde hemen arayın.

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Donanım · Ekran Kartı · Haber · Masaüstü