Kategoriler

OneDrive’dan Ücretsiz 100GB Kazanmak İster Misiniz?

Geçtiğimiz haftalarda Bing Rewards‘u kullanan ve Amerika’da ikâmet eden kullanıcılar, OneDrive’dan 100GB depolama alanını kapmıştı. Şimdi Microsoft, bu kampanyayı herkese yaydı.

Eski ismi SkyDrive olan OneDrive (Microsoft’a açılan bir isim hakkı davası sonucu servisin adı değişmişti), hâlihazırda kullanıcılara 30GB’a kadar depolama vadediyor. Office 365 üyeliğiyle birlikte, kullanıcılarına 1TB’a kadar alan sunan Microsoft; bugün, 100GB alanı tek bir tıklamayla kullanıcılarına dağıtmaya başladı.

OneDrive kullanıcısıysanız, tek yapmanız gereken şu bağlantıyı tıklamak. Bunun ardından kullanıcı adınızı ve şifrenizi girebilir, 100GB’lık alanınızı 2 yıl boyunca doya doya kullanabilirsiniz.

Microsoft, 18,000 Kişinin İşine Son Veriyor

Microsoft CEO’su Satya Nadella

Microsoft OneDrive uygulamaları, Windows Phone’un yanı sıra Android ve iOS’te de bulunuyor. Web üzerinden ulaşılabilen OneDrive’ın masaüstü uygulamaları da mevcut. Eğer Office 365 üyesiyseniz (ya da Office Online kullanıyorsanız), tüm belgelerinizin de OneDrive’da tutulduğunu belirtmekte fayda var.

OneDrive’dan 100GB’ı kapmanın bir diğer yolu da, Dropbox kullanıcısı olmak. Eğer bir Dropbox hesabınız varsa firma, size 1 yıllığına 100GB alan veriyor. Bu alanı kazanmak için yapmanız gereken şey de, servise bir dosya yükleyerek Dropbox hesabınızı doğrulamaktan ibaret. Son aylarda (Satya Nadella’nın CEO’luk koltuğuna oturmasıyla birlikte) mobil uygulama ve servisler üzerine eğilen Microsoft’un, bu tür kampanyalara devam edeceğini öngörmek pek de zor değil.

Geçtiğimiz günlerde San Fransisco’da düzenlenen ve pek çok sürprize ev sahipliği yapan Windows 10 etkinliğinde, OneDrive’ın müzik servisine kavuşacağı müjdesi de verilmişti.

CEO Satya Nadella’nın da katıldığı etkinliğin kısaltılmış hâlini izlemek için, aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Görüntülenmeler:
6
İlgili etiketler:
· · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Masaüstü · Mobil · Oyun ve Uygulama · Tablet · Telefon