Kategoriler

SÖYLENTİ: WhatsApp Web Geliyor!

Şu anda piyasadaki en yaygın multi-platform haberleşme uygulaması olan WhatsApp, masaüstünde olmaması dolayısıyla kimi zaman eksikliğini hissettiriyordu. Ancak AndroidWorld.nl isimli bir sitenin haberine göre, platformun masaüstü uygulaması yolda.

Hollanda merkezli site, WhatsApp’in son Android sürümünde “WhatsApp Web“in izlerine rastlamış. Sitenin paylaştığı ekran görüntüsünde hem OSX, hem de Windows için Chrome’un adının geçtiği hareket dökümü yer alıyor.

Telefon hattına entegre olarak çalıştığı için, asıl konu WhatsApp’in SIM kartsız bir cihazda nasıl kullanılacağı aslında. GitHub‘da yayınlanan bir giri, WhatsAPI takımının bu iş için özel bir doğrulama (authentication) sistemi kullanacakları yönünde. Sitenin adresi ise, şimdilik Google’dan giriş yapma ekranına yönlenen http://web.whatsapp.com olacakmış.

Google Hangouts, Skype, iMessage; hatta Facebook’un kendi Messenger uygulaması bile hem mobil hem de masaüstünden kullanılırken, WhatsApp’in bu konudaki noksanlığı göze batıyordu. Görülen o ki takım, bu yönde adım atarak bu konuyu da tatlıya bağlayacak.

Facebook tarafından satın alınmasından sonra, WhatsApp adına ortaya çıkan en büyük değişim bu olacak gibi. Bakalım.

fragtist-whatsapp-web

Görüntülenmeler:
4
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Masaüstü · Oyun ve Uygulama