ViewSonic VG2401mh Monitör İncelemesi ViewSonic VG2401mh Monitör İncelemesi
Test sistemimizin monitörleri, uzunca bir süredir ViewSonic (VX2770Smh-LED). Severek de kullanıyorum hani, gayet memnunum. Tasarımı olsun, görüntü kalitesi olsun, performansı olsun, oldukça başarılı bir... ViewSonic VG2401mh Monitör İncelemesi

Test sistemimizin monitörleri, uzunca bir süredir ViewSonic (VX2770Smh-LED). Severek de kullanıyorum hani, gayet memnunum. Tasarımı olsun, görüntü kalitesi olsun, performansı olsun, oldukça başarılı bir 27″ IPS monitör kendileri, ancak bir oyuncu monitörü değiller malesef. Oyun oynarken çok can sıkmasa da -yanlış anlaşılma olmasın-, oyuncu monitörü olmadıkları için asıl amacı oyun oynamak olan Fragtist takipçilerini memnun etmeyebilir bu ürünler.

İşte bu Fragtist takipçilerinin epey sevebileceği bir oyuncu monitörü, yine ViewSonic’ten geldi bu ay. Genel yapısı, tasarımı ve teknik kapasitesiyle “Ben bir oyuncu monitörüyüm!” diye bağıran ürünün model kod adı, başlıkta da görebileceğiniz üzere VG2401mh. Daha önce Fragtist’te haberini verdiğimiz monitör, ofise bir geldi pir geldi sağolsun (test yapıyorum ayağına bir sürü oyun oynadım ben de, çaktırmayın -Mert).

O zaman ViewSonic VG2401’in getirdiği özelliklerden bahsetmeye başlayalım artık. Her zaman yaptığımız gibi, öncelikle de tasarımından başlayalım. Buyrun.

fragtistVG2401mh-5

TASARIM
24″lik monitör, boyca kendisinden büyük olduğu için “abisi” olarak nitelendirmek istediğim VX2770Smh-LED’in yanında biraz küçük kaldı hâliyle. Ancak iki monitör arasındaki asıl tasarım farkı, VG2401’in ekran kısmının diğerine nazaran yarım santim kadar içe gömülü durması. Monitörü masanın üzerine ilk koyduğumda bu durumu biraz garipsesem de, alışmam uzun sürmedi.

Bunun yanı sıra ViewSonic, VG2401mh’de parlak değil, mat bir plastik kullanmış. Bu durum, dokunmatik kontrol sembolleri etrafında lekelerin oluşmasına neden oluyor ki, uzun kullanımda oraların aşınarak çirkin görünmesine sebebiyet verebilir. Büyük dikdörtgen ayaktan yukarı doğru yükselen kaide üzerindeki kırmızı şerit, tasarıma bir dinamizm katmış (ama kaide üzerine yapıştırılmış ek bir şerit olduğundan ötürü ayrılabiliyor. Şerit boyunca hava boşlukları da görülüyor ki, hoş değil. Keşke yapıştırılmış değil de kaideye direkt olarak boyalı ya da gömülü olsaymış). Ekranın sol üstünde ViewSonic papağanları, alt ortasında marka logosu, sağ altındaysa dokunmatik kontroller ve durum LED’i bulunuyor. Bunların haricinde herhangi bir tasarım ayrıntısı barındırmayan ürün, bana soracak olursanız sade ve oldukça da şık.

Peki ya arka kısımda neler var? Sol yanda 2 adet USB 3.0 bağlantı noktası (neyse ki ulaşılabilir bir yerde) ve ses giriş çıkışları, arka altta ise güç, iki adet HDMI, bir adet DisplayPort, bir adet de DVI bağlantı noktaları mevcut.

ViewSonic, Yeni Oyun Monitörü VG2401mh'yi TanıttıYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.