ViewSonic’in Yeni Profesyonel Monitörü VG2438Sm Tanıtıldı ViewSonic’in Yeni Profesyonel Monitörü VG2438Sm Tanıtıldı
ViewSonic, 16:10 formatındaki 24”lik profesyonel FullHD monitörü VG2438Sm‘yi tanıttı. Profesyonel monitörden kastın ne olduğunu biliyorsunuz: Görsel tasarım, mühendislik vs. uygulamaları için ideal bir kullanım sunuyor... ViewSonic’in Yeni Profesyonel Monitörü VG2438Sm Tanıtıldı

ViewSonic, 16:10 formatındaki 24”lik profesyonel FullHD monitörü VG2438Sm‘yi tanıttı.

Profesyonel monitörden kastın ne olduğunu biliyorsunuz: Görsel tasarım, mühendislik vs. uygulamaları için ideal bir kullanım sunuyor bu monitörler. Peki VG2438Sm, ne gibi özelliklerle geliyor? Hep birlikte bakalım.

Monitörümüz 16 : 10 görüntü oranı ve 1920 x 1200 piksel çözünürlük ile daha geniş bir çalışma alanı sunuyor, bu bir. Ekranda daha fazla döküman, web sayfası, tasarım dosyası vs. farklı içerikler görebiliyoruz böylelikle.

Üzerinde DisplayPort, DVI, VGA ve 4 adet USB 3.0 bağlantı noktalarına sahip olan monitör, diğer cihazlarla bağlanma konusunda bir sıkıntı yaşatmıyor (gerçi gözler HDMI’ı aramıyor değil ama). Tüm bunların haricinde ViewSonic’in kendi teknolojileri olan Flicker-Free (Titreşimsiz) ve Blue Light Filter (Mavi Işık Filtresi) ile de keskin ve daha az baş ağrıtan bir görüntü sunabiliyor monitör.

Monitör bir profesyonel monitör; ancak bu, kendisini kullanarak eğlenemeyeceğimiz anlamına da gelmiyor elbette. 178 derecelik görüş açısı (IPS panel bu arada), 250-nit parlaklık, 5ms tepkime süresi, 50.000.000:1 dinamik kontrast oranı ve %25 oranında enerji tasarrufu sağlayan Eco-Mod’un yanı sıra ürün, sahip olduğu ViewMode ile de oyun, sinema, web, metin ve mono modları ile farklı kullanımlara göre farklı görüntü özellikleri sunuyor.

ViewSonic VG2438Sm’in kaidesi ve ayağı da oldukça esnek ve kolaylıkla ayarlanabiliyor. Bu konuda ViewSonic der ki; “Kendi etrafında 360° dönebilen, en üst düzeyde rahatlık ve konforu elde etmeniz için tasarlanan VG2438Sm monitörü, oturduğunuz sandalye ve masanın yüksekliğine göre 100mm aşağı veya yukarı ayarlayabilir ve -5° ~ +37° kadar öne veya arkaya eğebilirsiniz. Bunun yanı sıra çalıştığınız dökümana göre ekranınızı 0 – 90° (Pivot) yatay dikey eksende arasında bir açıda çevirebilir, ekran kartınızın üzerinden gerekli ayarları yaparak görüntünün dik olarak gelmesini de sağlayabilirsiniz.

Fiyat ve bulunabilirlik açısından şimdilik bir bilgi yok. Olunca haber veririz. (:Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.