Western Digital Caviar Black (WD1002FAEX) İncelemesi Western Digital Caviar Black (WD1002FAEX) İncelemesi
Oyun için bir harici disk arıyorsanız adresiniz burası. Sabit disksiz hiç bir şey olmuyor haliyle. Biz de test sistemimizi en iyisine emanet etmeye karar... Western Digital Caviar Black (WD1002FAEX) İncelemesi

Oyun için bir harici disk arıyorsanız adresiniz burası. Sabit disksiz hiç bir şey olmuyor haliyle. Biz de test sistemimizi en iyisine emanet etmeye karar verdik.

Az elektrik tüketen çevre dostu Caviar Green ya da orta halli Caviar Blue’dan daha yırtıcı bir sabit disk Caviar Black. 7200RPM, 64MB önbellek, SATA 6 GB/s arayüz (3 GB/s desteği de var elbette), maksimum 126MB/s transfer oranı, ortalama 4.20ms gecikme süresiyle piyasanın en güçlülerinden biri. Bir SSD değil tabi ki, ancak son derece yüksek performanslı olduğu su götürmez. Bunun yanı sıra kayıt kafasının diske değmesini engelleyerek sabit diskin ömrünü uzatan NoTouch teknolojisi, sürücünün hızına hız katan Dual Processor ve WD’nin sunduğu 5 senelik garantiyi de ayrıca belirtmekte fayda var. Yani kâğıt üzerinde (ve test sistemimizde) her şey çok güzel: WD Caviar Blacksağlam yapılı, yüksek performanslı bir sabit disk.1 TB’lık kapasitesiyle uzun süre içini doldurmakta zorluk çekeceğinizde kaçınılmaz bir gerçek. Biz doldurmak için bir sürü oyun kurup video yüklemekle meşgulüz şu ara.

Kısacası bu aralar performanslı bir sabit disk arayışı içindeyseniz ve WD1002FAEX kodlu WD Caviar Black’e yönelebilir ve keyfini sürebilirsiniz. Biz test sisteminde sürüyoruz size de tavsiye ederiz.Burak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.