Amazon Appstore Türkiye’de Açıldı! Amazon Appstore Türkiye’de Açıldı!
En son BlackBerry 10’a geleceğinin müjdesini verdiğimiz Amazon Appstore, Türkiye’nin de dahil olduğu 41 ülkenin daha erişimine açıldı. Amazon’un resmi blogundan yapılan açıklama gösteriyor... Amazon Appstore Türkiye’de Açıldı!

En son BlackBerry 10’a geleceğinin müjdesini verdiğimiz Amazon Appstore, Türkiye’nin de dahil olduğu 41 ülkenin daha erişimine açıldı.

Amazon’un resmi blogundan yapılan açıklama gösteriyor ki Amazon Appstore, bu 41 ülkeyle birlikte tam 236 ülkenin erişimine açılıyor. Bu durum, zaten istediği her şeyi Google Playstore’da bulan düz Android kullanıcılardan ziyade, geliştiricileri ve BlackBerry 10 işletim sistemli cihaza sahip kullanıcıları ilgilendiriyor elbette.

Geliştiriciler ne kadar çok doğru düzgün platformda kendilerine yer bulurlarsa, o kadar iyi biliyorsunuz. Bir de Google Playstore’da isim duyurmaktan ziyade, Amazon Appstore’da nam salmak görece daha kolay bir şey (uygulama bolluğundan ötürü). BlackBerry 10 kullanıcılarını ilgilendiren kısmından da bahsetmiştik zaten şu haberimizde.

Bu adımın, Amazon’un Appstore’dan aldığı kârı artıracağı da bir diğer gerçek.

fragtist-amazon-appstoreYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.