Amazon, Uygulama Mağazasını BlackBerry’ye Açtığı İçin Çok Mutlu! Amazon, Uygulama Mağazasını BlackBerry’ye Açtığı İçin Çok Mutlu!
Amazon Fire Phone‘un gölgesinde kalan bir haber, Amazon Uygulama Mağazasının BlackBerry OS 10 yüklü akıllı telefonlara geleceğiydi. Amazon Uygulama Mağazası da dahil olmak üzere... Amazon, Uygulama Mağazasını BlackBerry’ye Açtığı İçin Çok Mutlu!

Amazon Fire Phone‘un gölgesinde kalan bir haber, Amazon Uygulama Mağazasının BlackBerry OS 10 yüklü akıllı telefonlara geleceğiydi. Amazon Uygulama Mağazası da dahil olmak üzere BlackBerry‘si ile “.apk” uzantılı her türlü uygulamayı şimdiden kullanan kullanıcılar için pek bir şey fark etmese de, yine de oldukça iyi bir gelişme bu (en azından işin resmiyete dökülmesi demek çok daha sorunsuz bir deneyim demek).

Hatta sadece BlackBerry ve BlackBerry kullanıcıları için değil; bu anlaşma, Amazon CEO‘su Jeff Bezos‘a göre Amazon Uygulama Mağazası ve uygulamalarını bu platformda vitrine çıkaran geliştiriciler için de çok iyi bir gelişme. Hatta Bezos için bu, Amazon Uygulama Mağazasına uygulama geliştirmek için yeni bir diğer neden.

240,000‘den fazla uygulamaya ev sahipliği yapan Amazon Uygulama Mağazası, bugünkü halini en çok Kindle Fire tabletin başarısına borçlu. Fire Phone‘un gelişiyle daha da ivme kazanacağı beklenen mağaza, tüm diğer Android cihazlarla da kullanılabiliyor. Ancak Bezos‘un amacı, BlackBerry ile olduğu gibi firmalarla anlaşmak ve daha çok firmanın cihazlarında Amazon Uygulama Mağazasının bulunmasını sağlamak.

Amazon Uygulama Mağazası‘nın BlackBerry OS 10‘lu cihazlara, bu yılın sonunda çıkması beklenen 10.3 sürümünden itibaren geleceğini belirtelim.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.