Apple, App Store’a Premium Oyun Aboneliğini Getirmeyi Düşünüyor Apple, App Store’a Premium Oyun Aboneliğini Getirmeyi Düşünüyor
Firma, ilerleyen dönemde App Store'da aylık abonelik sistemiyle belirli oyunları kullanıcılarına sunmak istiyor gibi görünüyor. Apple, App Store’a Premium Oyun Aboneliğini Getirmeyi Düşünüyor

Gelen son bilgilere göre, Apple da oyun abonelik hizmeti işine girmeyi düşünüyor olabilir. Firma, ilerleyen dönemde App Store’da aylık abonelik sistemiyle belirli oyunları kullanıcılarına sunmak istiyor gibi görünüyor.

Bloomberg’in haberine göre, firma kullanıcılara aylık belirli bir ücret karşılığında oyun paketleri satmayı planlıyor. Tabii bu paketler halihazırda ücretli oyunlardan oluşacak. Yani Roblox ve Fortnite gibi ücretsiz olarak oynanabilen oyunları ilgilendiren bir durum yok ortada şimdilik. Ancak iOS cihazlarında Minecraft ve Football Manager gibi ücretli oyunları oynamak isteyenler bu aralara Apple’a bir kulak verirse iyi olur.

Bu hamlenin Google’ın Stadia’sına bir karşılık olarak düşünüldüğü söylense de Apple’ın son zamanlarda düşen kârını arttırmak istemesi de iddialar arasında. Tabii Microsoft, Sony ve Electronic Arts gibi büyük firmaların oyunlar için aylık abonelik işine girmeleri ve işlerinin şimdilik yolunda gidiyor olması da Apple’a bir örnek teşkil etmiş olabilir.

Apple’dan şimdilik resmi bir açıklama gelmiş değil.

Apple Yeni iPhone Modellerini Duyurdu!