Apple’dan Duyurular: iPhone 11, Watch Series 5 ve Daha Fazlası! Apple’dan Duyurular: iPhone 11, Watch Series 5 ve Daha Fazlası!
Apple, düzenlediği etkinlikle üç yeni iPhone modeli ve yeni Watch Series 5'i tanıttı. Ayrıca TV Plus ve Arcade'den önemli bilgiler verildi. Apple’dan Duyurular: iPhone 11, Watch Series 5 ve Daha Fazlası!

Tanıtılan bir diğer yeni model ise Apple Watch Series 5 akıllı saat oldu.

Apple’ın Always On özelliğiyle ön plana çıkardığı Watch Series 5, artık normal bir kol saati gibi her zaman açık kalacak. Cihazın OLED LTPO Retina ekranında parlaklık ise otomatik olarak ayarlanacak.

WatchOS 6’dan güç alan yeni Watch Series 5, 18 saatlik pil ömrüne sahip.

Apple Watch Series 5’in GPS özelliğine sahip modeli 399$’dan, GPS ve hücresel veri özelliğine sahip olan modeliyse 499$’dan satışa çıkacak. Cihaz 20 Eylül’de raflardaki yerini alacak.

Apple’ın merakla beklediğimiz oyun abonelik hizmeti Apple Arcade de etkinlikte kendine yer buldu.

Geçtiğimiz Mart ayında duyurulan Apple Arcade, Apple’ın mobil ve masaüstü platformlarında deneyimlenebilecek en iyi oyunlardan oluşan bir koleksiyon. Apple Arcade’de 100’den fazla oyunun bulunacağı söylenmişti. Üstelik bu oyunların bir kısmı platformda exclusive olarak yer edinecek.

Bu akşamki etkinlikteyse platformun fiyatı ve çıkış tarihi duyuruldu. Buna göre, Apple Arcade 19 Eylül tarihinde aylık 5$ fiyatıyla 150 ülkede çıkış yapacak.

1 Kasım’dan itibaren 100 ülkede hizmete girecek olan Apple TV Plus da yine aylık 5$ gerektirecek.

Apple TV Plus, bir diğer uygulama olan Apple TV Channels ile entegre çalışacak. Apple TV Channels’da birçok farklı TV kanalı ve yapımcı firmaya ait içerikler gösterilecek. TV Plus ise kendisine özel olarak üretilen dizilere ve filmlere de sahip olacak. Yani bu iki uygulama birlikte Netflix tarzı bir ağ oluşturacak. Yine Netflix’e benzer şekilde, içerikler çevrimiçi veya çevrimdışı olarak izlenebilecek.

Yeni stream platformu başta Samsung olmak üzere Sony, LG ve Vizio akıllı TV’lerine de gelecek. Ayrıca Roku ve Amazon Fire da TV Plus içeriklerinden faydalanabilecek.

Apple, Yeni Mac Pro Bilgisayarını Tanıttı!