Apple Watch’un Piyasaya Çıkış Tarihi Sızdırıldı Apple Watch’un Piyasaya Çıkış Tarihi Sızdırıldı
Apple Watch, başta Apple hayranları olmak üzere pek çok kişinin beklediği bir akıllı saat biliyorsunuz. Sahip olduğu farklı özellikler ve deneyim, –ve tabi ki... Apple Watch’un Piyasaya Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Apple Watch, başta Apple hayranları olmak üzere pek çok kişinin beklediği bir akıllı saat biliyorsunuz. Sahip olduğu farklı özellikler ve deneyim, –ve tabi ki de Apple isminin gücü– Watch’un rakiplerine oranla daha bir merakla beklenmesine sebep oldu.

Ancak Apple Watch, duyurulduktan sonra bir sessizliğe gömüldü. Saatin 2015’te çıkacağı biliyordu zaten; peki tam olarak ne zaman?

Apple’ın satış ve online mağazalar müdür yardımcısı Angel Ahrendts’in mağaza çalışanlarına verdiği video mesaj, Watch’un, beklenenden çok sonra piyasaya çıkacağını gösterir nitelikte. Bu mesaja göre saat, 2015’in bahar aylarında piyasada olacak. Ahrendts, mağaza çalışanlarına “Büyük bir maratona giriyoruz…” diye başladığı konuşmasında “…bahar aylarında da piyasaya süreceğimiz bir saatimiz var.” ibaresi kullanmış.

Bu ertelemenin nedenleri olarak, saatin pil ömründe yapılacak olan geliştirmeler gösterilebilir. En son Tim Cook, akıllı saatin pilinin 1 gün boyunca gitmesini planladıklarını, kullanıcıların saati geceleri şarj etmesi gerekeceğini belirtmiş; “Ancak yine de firma olarak insanların bu tür ürünleri nasıl kullandıklarını öğreniyoruz.” diyerek bu durumun değişebileceğinin sinyallerini vermişti.

Ancak burada kafaları karıştıran şey, Apple’ın sitesinde saatin, “2015’in başında” piyasaya çıkacağını gösteren “Early 2015” ibaresi. Hangisine inanmalı, bilemedik. Zaman gösterecek artık.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.