Kategoriler

Apple’ın USB Kablosu Çift Yönlü mü Olacak?

Çift yönlü USB kablo standardının hazır olduğunu ve yakın zamanda tanıtılmasının beklendiğini şu haberimizde söylemiştik. Fakat Apple, daha erken davranıp yeni iPhone için şu anki USB girişleriyle de kullanılabilen çift yönlü bir USB kablo geliştirmiş olabilir.

Daha önce de pek çok iPhone parçasını daha cihaz piyasaya çıkmadan sergilemiş olan Sonny Dickson’ın SlashGear ile paylaştığı resimle ortaya çıkan yeni kablo (daha sonra Twitter hesabından da aşağıdaki görseli paylaşmış), aslında çok basit bir tasarım değişikliği içeriyor. Eğer resim doğruysa Apple, USB başlığın içerisindeki plastik parçayı inceltmiş ve bu yolla çift yönlü hâle getirmiş. Daha nasıl anlatabilirim gilmiyorum, ki resimden görebilirsiniz zaten. Oldukça basit, yaratıcı ve tek yönlü USB çilesinden bizleri kurtaracak bir tasarım.

fragtist-apple-in-usb-kablosu-çift-yonlu-mu-olacak-1

Lightning connector’ı biliyorsunuz zaten. Apple, iPhone 5 ile birlikte 30 pinlik konektörünü çok daha küçük ve çift yönlü Lightning connector ile değiştirmiş ve pek çok kullanıcının hayır duasını almıştı (karşı çıkanlar da olmuştu tabi, her zaman olduğu gibi). Ancak elinizdeki telefona kablo takmak çok da zor değil; yani Lightning connector’ın tek terine çift yönlü olması güzel, ancak “elzem” değil. Fakat durum, cihaz tarafından bilgisayar tarafına geçince değişiyor malumunuz.

Bir geyiğe göre USB bağlantıları 3 yönlüymüş; ilk seferinde hiçbir zaman takılamadığı için… İşte “Apple’ın USB kablosu çift yönlü mü olacak?” sorusuna gelecek bir olumlu cevap, bu geyiği tarihin tozlu raflarına gömebilir (o değiştirmese de olur gerçi; başta da dediğimiz gibi zaten yakın zamanda değişiyor. Her şeyi de Apple’dan beklememek gerek.)

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Telefon