Kategoriler

Asus Telefonların Android 5.0 Lollipop’a Kavuşacağı Tarih Açıklandı?

Asus’un akıllı telefonları (özellikle de Zenfone’lar) pek bir sevildi, sayıldı; eğer takip ediyorsanız biliyorsunuzdur. Bir hayli iddialı olan bu telefonların Android 5.0 Lollipop’a geçişi konusunda firma, bugün bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamaya göre Asus Zenfone 4, Zenfone 5 ve Zenfone 6 modelleri, gelecek yılın Nisan ayında bu güncellemeye kavuşacaklar. Bu modeller haricinde, 5”lik FullHD çözünürlüğe sahip olan PadFone S de Nisan’da kavuşacak yeni işletim sistemine. Yeni PadFone Infinity sahipleriyse, 2015’in ikinci çeyreğinde görebilecekler Android Lollipop’u. Tabi Nisan 2015’e kadar duyurulacak olan yeni modeller de olacak.

Asus Türkiye Müdürü Bora Aras’ın, firmanın güncelleme takvimiyle ilgili yaptığı açıklamalarıyla haberimizi noktalayalım dilerseniz: “ASUS olarak akıllı telefon kullanıcılarımıza Android 5.0 Lollipop deneyimini en hızlı şekilde sunabilmek için olanca hızımızla çalışıyoruz. ASUS akıllı telefon kullanıcılarının, cihazlarına ilişkin en güncel teknolojiye ve her türlü desteğe sahip olmaları en büyük önceliğimiz. Akıllı telefon ürün gamımız bizim için stratejik öneme sahip. İlerleyen dönemlerde Android 5.0 Lollipop güncellemesinin devreye gireceği diğer cihazlarımızı da kamuoyuna duyuracağız.”

fragtist-zenfone-res-5

Görüntülenmeler:
5
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Telefon