Bang & Olufsen BeoPlay A2 Satışa Çıktı Bang & Olufsen BeoPlay A2 Satışa Çıktı
Bang & Olufsen’in BeoPlay serisindeki ilk Bluetooth’lu hoparlörü BeoPlay A2 tanıtıldı. 24 saatlik pil ömrü sunan ürün, 360 derece sesi ve şık tasarımıyla dikkat... Bang & Olufsen BeoPlay A2 Satışa Çıktı

Bang & Olufsen’in BeoPlay serisindeki ilk Bluetooth’lu hoparlörü BeoPlay A2 tanıtıldı. 24 saatlik pil ömrü sunan ürün, 360 derece sesi ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

Dünyanın ilk her yöne ses çözümüne sahip olan Tru360 hoparlöre sahip olan BeoPlay A2, böylelikle sesin her yönden eşit olarak duyulmasını sağlıyor. Her iki yanında bulunan Bang & Olufsen’in Power Response Enhancement (Güç Tepkili Artırma) isimli yeni özelliğine sahip iki kanal yer alıyor imiş.

Bunlara ek olarak kenarlarda eşit yüksek frekans sağlamak için ana sürücünün arka tarafına bir tweeter daha ilave edilmiş. Böylece de, basın bülteninde yer alan ifadelere göre “ana hoparlör sürücülerinin düşük frekanslarda her yöne ses dağıtımı ile birlikte True360 ses deneyimi olarak tanımlanan güçlü, tüm odayı dolduran müzik kalitesi ortaya çıkıyor”muş. Eh, alıp incelemeden bir şey demek olmaz. O nedenle şimdilik bültende yazanlara bakacağız.

PERFORMANSLI TASARRUF
Hoparlörde “Uyarlanabilir Güç Yönetimi” özelliği de mevcut. Böylece amplifikatörlerin ihtiyaç duyduğu miktarda ve zamanda güç beslemesi sağlanıyor; bu da boş yere pilden yenmesini azaltıyor. Optimum performans kısacası (24 saat işte).

Danimarkalı endüstriyel tasarımcı Cecilie Manz’ın tasarladığı BeoPlay A2, oldukça şık bir ürün. Yüksek derecede taşınabilir de olan BeoPlay A2 hakkında Manz, şu açıklamalarda bulunmuş: “BeoPlay A2 hareketli bir yaşam için tasarlandı ve bu hoparlörün tasarımında her açıdan etkili oldu. Ön veya arka taraf yok; aşağı veya yukarı taraf da yok. Her yönde ses var.Bang & Olufsen Kurumsal Başkan Yardımcısı Henrik Taudorf Lorensen ise, ürün hakkında “BeoPlay A2, yenilikçi True360 ses performansı ve benzersiz 24 saat batarya ömrü sunmasının yanı sıra bu tip bir ürün için sınıfının en iyi ses kalitesine sahip olduğundan sektörde yeni standartlar belirleyecek çığır açan bir ürün.” ifadelerini kullanmış.

Gri, yeşil ve siyah renklerde sunulacak olan hoparlör, bir Bang & Olufsen klasiği olarak biraz pahalı. 550 avroluk fiyatı nedeniyle belki ömür boyu göremeyeceğiz bile. Görebilecek olanlar, B&O Nişantaşı’nda ürünü satın alabilirler.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.