BlackBerry, BBM İle Bileklerimize Geliyor! BlackBerry, BBM İle Bileklerimize Geliyor!
BlackBerry’nin Android, Windows Phone ve iOS’e getirdiği BBM güncellendi. Uygulama güncellemesi, Android ve iOS için beraberinde pek çok yenilik getiriyor. Gelen yeniliklerden en önemlisi,... BlackBerry, BBM İle Bileklerimize Geliyor!

BlackBerry’nin Android, Windows Phone ve iOS’e getirdiği BBM güncellendi. Uygulama güncellemesi, Android ve iOS için beraberinde pek çok yenilik getiriyor.

Gelen yeniliklerden en önemlisi, uygulamanın artık Android Wear desteğine sahip olması. Eğer Android Wear işletim sistemli bir akıllı saatiniz varsa, bundan böyle mesajlarınızı akıllı saat üzerinden görüntüleyebilecek ve cevabı da doğrudan bileğiniz üzerinden verebileceksiniz (hazır mesajlarla ya da dikte ile). Bunlar haricinde güncelleme, Android Wear üzerinden eski yazışmalara göz atmamızı da sağlayacak. BBM’e gelen arkadaşlık isteklerini görüntülemek ve kabul edip/reddetmek de mümkün.

Yukarıda bahsettiğim gibi, BBM’in iOS uygulaması da güncellemeden nasibini almış. BBM, artık iOS’e daha bir entegre çalışıyor. Bundan böyle yapay modda kullanılabilen mesajlaşma uygulaması, kaydırarak sohbet silme desteğine de kavuşmuş. iOS’e gelen en büyük güzellikse, uygulamaya girmek için artık TouchID ya da 4 haneli bir şifre kullanabiliyor oluşumuz. Böylelikle güvenlik, epey üst seviyeye taşınmış.

Bunların haricinde ücretli bir iki özellik de var: Örneğin artık BlackBerry PIN’imizi kendimiz belirleyebiliyoruz. Elbette bunun için aylık 2$ gibi bir ücret vermemiz gerekiyor. BBM akışını reklamlardan kurtarmanın ücreti de, aylık 1$.

Uygulamanın güncellenmiş hâlini, platformunuzun mağazasından indirebilirsiniz.

fragtist-haber-bbm-android-wear

 Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.