BlackBerry Rio Z20 Görüntülendi BlackBerry Rio Z20 Görüntülendi
Son zamanlarda yaşadığı ağır düşüşten hâlâ toparlanmaya çalışan BlackBerry, yoluna yeni modellerle devam ediyor. Bu cihazlardan biri de, görselleri internete sızan Rio Z20. Tam... BlackBerry Rio Z20 Görüntülendi

Son zamanlarda yaşadığı ağır düşüşten hâlâ toparlanmaya çalışan BlackBerry, yoluna yeni modellerle devam ediyor. Bu cihazlardan biri de, görselleri internete sızan Rio Z20.

Tam dokunmatik ekrana sahip olduğu görülen Rio Z20, orta sınıf bir cihaz. 1280 x 720 piksel 5” ekrana, 2800mAh kapasitesinde pile, 1.5GHz’lik çift çekirdekli MSM 8960 SoC’a, 2GB belleğe, 16GB’lık depolama alanına, LTE desteğine ve 8MP’lik arka kameraya sahip olan cihaz, tüm bu özelliklerle BlackBerry Z10 ve Z30’un arasına konumlandırılabilecek bir model.

BlackBerry Rio Z20’nin özellikleri, üst düzey telefon meraklılarını heyecanlandırmamış olabilir; ancak BlackBerry’nin bu modeldeki amacı, f/p odaklı bir cihaz üretmek. 300$’ın altında bir fiyat etiketiyle piyasaya çıknası beklenen Rio Z20, bu açıdan oldukça tatmin edici bir noktada bulunuyor.

Beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk ile gelmesi beklenen telefonun piyasaya çıkacağı bölgeler olarak da, daha çok ucuz telefonların popüler olduğu gelişmekte olan ülkeler gösteriliyor. Ancak Avrupa ve Latin Amerika’da da göreceğiz Rio Z20’yi. Ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağını ise zaman gösterecek.

Kaynak: N4BBYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.