Blippar Türkiye Ofisi Açıldı Blippar Türkiye Ofisi Açıldı
Artırılmış gerçeklik konusunda dünyada isminden sıklıkla bahsettiren Blippar’ın Türkiye ofisi açıldı. Ülkemizde açılan bu ofis, dünyadaki 10. Blippar ofisi. Basın lansmanı için İstanbul’da bulunan... Blippar Türkiye Ofisi Açıldı

Artırılmış gerçeklik konusunda dünyada isminden sıklıkla bahsettiren Blippar’ın Türkiye ofisi açıldı. Ülkemizde açılan bu ofis, dünyadaki 10. Blippar ofisi.

Basın lansmanı için İstanbul’da bulunan kurucu ortak ve CEO Ambarish Mitra, Blippar için Türkiye’nin önemli bir pazar olduğunun altını çizdi. Türkiye’deki genç nüfus, internet kullanımı ve cep telefonu pazarının gelişmişliği, takdir edersiniz ki Blippar gibi bir firma ve uygulama için bulunmaz nimet. Bugüne kadar Procter &Gamble, Pepsi, Nestle, Heinz, Coca-Cola ve L’Oreal, gibi pek çok büyük markaya hizmet veren Blippar CEO’su, İstanbul Raffles Hotel’de gerçekleşen Türkiye lansmanında şu ifadelere yer verdi: “Öngörülerimize göre 5 yıl içinde bilgiye ulaşmanın iki yolu olacak. Bir tanesi arama motorunda sözcük bazlı arama yapmak. Sözcük bazlı arama yapıldığında algılarımızla kısıtlı kalıyoruz. Yani iki kişi arama motorunda bir objeyi ararken kullandığı kelimeler nedeniyle çoğu zaman aynı sonuca ulaşamıyor. İkinci yol ise mobil cihazlar ile yapılan görsel bazlı arama. Cihazınızın kamerasını hakkında bilgi edinmek istediğiniz objeye veya görsele tuttuğunuzda direkt olarak bilgiye ulaşabileceksiniz. Bizim de ulaşmak istediğimiz nokta bu.

Dünyada 50 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Blippar’ın Türkiye CEO’su Zehra Öney de toplantıda yer aldı. Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi’nde mobil pazarlama üzerine eğitim görevlisi olarak çalışan Öney, Blippar Türkiye ofisiyle birlikte gençlerle birlikte çalışmak istediklerini, Ar-Ge çalışmalarında genç fikirlere önem ve görev vereceklerini belirtti. Türkiye’de Blippar, Ülker, P&G, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Akbank, Turkcell, Enerji Bakanlığı, BSH, Fenerbahçe, Defacto, Modagram, Nissan ve Eczacıbaşı ile farklı çalışmalara gitmiş durumda. Bu çalışmaların hız kesmeden devam edeceği de, Öney tarafından doğrulanan bir şey.

 

BLIPPAR NEDİR?
Burada, Blippar’ın bizlere gönderdiği basın bültenine bağlanıyoruz:
Blippar , akıllı telefonlar, tabletler ve giyilebilir teknolojiler aracılığıyla sabit görselleri canlandırmak için artırılmış gerçeklik ve görüntü tanıma teknolojilerinden yararlanan dünyanın lider görsel tarayıcısıdır.

Blippar , markaların, yayıncıların ve kurumların ürünlerini, ambalajlarını, gazetelerini, dergilerini ve ticari satışlarını, kullanıcıların uygulamayla onları ‘araştırarak’ kilidini açtığı etkileşimli dijital deneyimlere dönüştürmesini sağlıyor. Tüketiciler, eşsiz, etkileşimli mobil deneyimler aracılığıyla en sevdikleri yayınlar, markalar ve ünlülerle yakın ilişki kurabiliyor.

2011 yılında Birleşik Krallık’ta kurulan Blippar Londra, New York, San Francisco, Chicago, Los Angeles, Bombay, Tokyo, Amsterdam, Yeni Delhi ve şimdi de İstanbul’da şubeler açarak hızla genişledi. Yalnızca üç yıl içerisinde bu yenilikçi AR oyuncusu, Coca-Cola, Pepsico, General Mills, Unilever, Sony, P&G, Condé Nast, TIME Inc. ve Paramount dahil olmak üzere dünyanın en büyük markaları ve medya sahipleriyle karlı ortaklıklar oluşturdu. 2014 Haziran ayında Blippar , 2000’li yılların sonunda kurulan öncü bir AR şirketi olan Layar’ı satın aldı. Birleştiren kullanıcı tabanı, veriler ve teknoloji Blippar’ı dünyanın en etkili AR şirketi haline getiriyor.

Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Blippar, şu anda Windows Phone, iOS ve Android platformları için indirilebilir durumda ve bedava.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.