Büyük iPhone 6 Sınırlı Sayıda Mı Çıkacak? Büyük iPhone 6 Sınırlı Sayıda Mı Çıkacak?
Bugün akşamki Apple etkinliği öncesi yeni duyumlar var, büyük iPhone 6 ilk aşamada piyasaya sınırlı miktarda verilecekmiş. iPhone 6 duyurusu bugün akşam Apple tarafından... Büyük iPhone 6 Sınırlı Sayıda Mı Çıkacak?

Bugün akşamki Apple etkinliği öncesi yeni duyumlar var, büyük iPhone 6 ilk aşamada piyasaya sınırlı miktarda verilecekmiş.

iPhone 6 duyurusu bugün akşam Apple tarafından yapılacak ama üstüste sızıntılar devam ediyor. Dün yeni nesil iPhone 6 çıkış tarihi olarak 19 Eylül haberi geldi, şimdi de duyurulacağı tahmin edilen 5.5 inç’lik büyük iPhone modelinin piyasaya sınırlı sayıda çıkacağı söylentileri dolaşıyor.

Daha çıkmadan, hatta duyurulmadan bile Samsung’a reklam malzemesi olan iPhone 6, iki farklı büyüklükte çıkacak deniliyor. Çeşitli gizli kaynaklardan doğrulanan bu bilgiye göre 4.7 inç büyüklüğündeki iPhone 6 (kod no N61) ve 5.5 inç büyüklüğünde olacak iPhone 6L (kod no N66). Tabii büyük cihazın ismi konusunda da kesinlik kazanmamış bir durum var, bazı kaynaklar iPhone 6 Plus olacak diyor mesela.

Fakat asıl önemlisi Apple’ın üreticilerinin büyük iPhone üretiminde yaşadığı söylenen problemler. Bir süre önce 5.5 inç büyük boy safir ekranların üretimi ile ilgili sıkıntı olduğu, yeterli miktarda üretim yapılamadığı ve büyük iPhone’ın piyasaya çıkışının erteleneceği konuşuluyordu. Bu söylenti, 5.5 inç ekranlı iPhone’un pek resimlerinin görülmemesi ve bilgi sızıntılarının az olması ile destekleniyor gibi görünüyor.

Yaklaşık 4 saat kalan etkinlikte bütün sorularımızın cevap bulup bulamayacağını göreceğiz. Etkinlik Apple’ın web sitesinden canlı olarak izlenebilecek.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.