COMPUTEX: Asus ZenPad Tabletler, Görülmemiş Bir Özelliğe Sahip! COMPUTEX: Asus ZenPad Tabletler, Görülmemiş Bir Özelliğe Sahip!
Asus, Android tabletlerine yenilerini ekledi. Yeni tablet ailesi, ZenPad ismine sahip ve farklı bir özelliğiyle şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda. COMPUTEX: Asus ZenPad Tabletler, Görülmemiş Bir Özelliğe Sahip!

Asus, Android tabletlerine yenilerini ekledi. Yeni tablet ailesi, ZenPad ismine sahip ve farklı bir özelliğiyle şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

fragtist-haber-asus-zenpad-6

ZenPad 8.0 S

Tayvanlı devin yeni ZenPad’i, değiştirilebilen kapaklı ilk tablet olma özelliğini taşıyor. Asus bununla da kalmamış; tabletin değiştirilebilir kapaklarına ve kılıflarına farklı özellikler de eklemiş. Farklı stil ve renklerin haricinde bu kapaklar/kılıflar, tablete ekstra pil ya da 5.1 kanal ses gibi özellikler de ekleyebiliyorlar.

ZenPad, Asus’un premium sınıf tableti olacak. Intel işlemciyle gelecek olan ürünler, Asus’a göre firmanın en iyi görüntü ve ses performansına sahip tablet ailesi. 7″, 8″ ve 10.1″lik ekran boyutlarına sahip olan ürün ailesi, WiFi ile birlikte 3G/LTE seçenekleri de sunuyor. Intel’in yeni Atom x3 mobil işlemcilerinmi kullanacak olan ürünler (bu işlemciler için mobil Core i3’le eşdeğer diyebiliriz), Tru2Life ve TruVivid teknolojilerine sahip HD ekranlarla geliyor. DTS-HD kodek ve DTS Sound Studio desteğini de artına alan ZenPad’lerin sahip olduğu diğer özellikler aşağıdaki gibi:

fragtist-haber-asus-zenpad-1

ZenPad 8.0

ZenPad 8.0
Android 5.0 Lollipop işletim sistemi,
209 x 123 x 8.5mm boyutlar
350g ağırlık,
8″ WXGA (1280×800) IPS ekran,
Intel Atom x3-C3200 Quad-Core, 64bit SoC,
1GB/2GB bellek,
8/16GB depolama, microSDXC kart desteği,
5MP arka, 2MP ön kamera
WiFi b/g/n / Bluetooth 4.0 bağlantı seçenekleri,
GPS, GLONASS navigasyon desteği

fragtist-haber-asus-zenpad-2

Zen Cover

ZenPad 8.0 S
Android 5.0 Lollipop işletim sistemi,
203.2 x 134.5 x 6.9mm boyutlar
317g ağırlık,
8″ QXGA (1536 x 2048) IPS ekran,
Intel Atom Z3580 Quad-Core, 64bit SoC,
2GB/4GB bellek,
16/32GB depolama, microSDXC kart desteği,
5MP arka, 2MP ön kamera
WiFi b/g/n / Bluetooth 4.0+BLE bağlantı seçenekleri,
GPS, GLONASS navigasyon desteği
DTS HD Premium destekli 2 ön hoparlör, Sonic Master desteği

fragtist-haber-asus-zenpad-5

Power Case

Diğer modellerin teknik özelliklerini de yazacağız.

Firmanın tanıttığı ürünler arasında şık bir taşıma çantası olan Asus Zen Clutch, farklı renkleriyle dikkat çeken Zen Case’ler, ekstra güç sağlayan Power Case ve 5.1 ses performansıyla dikkat çeken Audio Cover (kapak görselindeki ürün) bulunuyor.

fragtist-haber-asus-zenpad-3

Zen ClutchYiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.