“Dünyanın En İnce Telefonu” Ünvanı, Oppo R5’in Oldu! “Dünyanın En İnce Telefonu” Ünvanı, Oppo R5’in Oldu!
Bu “incelik” yarışı nereden geldi kapımıza dayandı bilmiyorum ama firmalar, “EN İNCESİ BİZDE!“, “HAYIR BİZDEKİ DAHA İNCE!!“, “NE DİYOSUNUZ OLM, SİZ BİZİM MODELİ GÖRMEDİNİZ... “Dünyanın En İnce Telefonu” Ünvanı, Oppo R5’in Oldu!

Bu “incelik” yarışı nereden geldi kapımıza dayandı bilmiyorum ama firmalar, “EN İNCESİ BİZDE!“, “HAYIR BİZDEKİ DAHA İNCE!!“, “NE DİYOSUNUZ OLM, SİZ BİZİM MODELİ GÖRMEDİNİZ HERHALDE DAHA??!” türünde anlamsız açıklamalarla yeni modellerini tanıtmaya devam ediyorlar.

Bugünkü haberimize konuk olan telefon da, aynı söylemle kapıları çalan Çinli Oppo R5. Yalnızca 4,85mm kalınlığındaki (inceliğindeki?) cihazdan önce bu rekoru elinde tutan model, 5.15mm ile yine Çin menşeili Gionee Elife S5.5‘ti.

fragtist-oppo-r5-2

Peki donanımsal açıdan ne gibi özellikler sunuyor telefon bize? Şöyle: 5,2″lik FullHD AMOLED ekran, 8 çekirdekli (4 x 2,1GHz + 4 x 1,5GHz) 64bit Snapdragon 615 işlemci, 2GB bellek, microSD kart ile -artırılamayan- 16GB’lık depolama, 5/13MP’lik kameralar, LTE desteği, 2000mAh pil ve 155g ağırlık.

Telefonun ilginç özelliklerinden biri, 3,5mm’lik kulaklık giriş bulundurmaması. Bu telefonu alacak olan kullanıcılar eğer müzik dinlemek istiyorlarsa, yanında gelen microUSB dönüştürücüyü ya da bluetooth bağlantısımı kullanmak zorunda kalacaklar.

Bakalım bu “incelik” çılgınlığı bizleri nereye götürecek.

fragtist-oppo-r5-3

 Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.