Android Wear Artık iPhone’u da Destekliyor! Android Wear Artık iPhone’u da Destekliyor!
Yeni nesil akıllı saatlerden bir tanesi sahipseniz iOS için Android Wear uygulamasını kullanabilirsiniz. Android Wear Artık iPhone’u da Destekliyor!

Google, iOS kullanıcılarına göz kırptı. Geçtiğimiz yıl akıllı saatlere yönelik olarak kullanıma sunduğu Android Wear işletim sistemi tabii ki sadece Android telefonlar ile uyumlu durumdaydı ve iOS cihazları kapsamıyordu. Ancak Google henüz yayımladığı uygulaması ile Android Wear akıllı saatlerini iOS cihazlarına da uyumlu hale getirmiş durumda.

iOS 8.2 ve üzeri cihazlarda çalıştırılabilen uygulama iPhone 5 ve sonrası akıllı telefonları destekliyor. Fitness takibi, sesli arama komutları, Google Now ve bildirimler gibi bir çok özelliği içerisinde barındıran iOS uygulaması hava durumu ve çeviri gibi uygulamalara da yer vermiş durumda.

Ancak Apple’ın kısıtlamaları nedeniyle üçüncü taraf iOS uygulamalarının Android Wear tarafından desteklenmediğini de hatırlatalım. LG Watch Urbane, Huawei Watch ve Asus ZenWatch 2 gibi yeni nesil akıllı saatlerden bir tanesi sahipseniz iOS için Android Wear uygulamasını kullanabilirsiniz.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.