Korkuyu Hissedin: Oculus Rift ve Alien Isolation Korkuyu Hissedin: Oculus Rift ve Alien Isolation
Alien: Isolation zaten ürkünç bir oyun olacak, bir de Oculus Rift ile oynadığımızı hayal edemiyoruz. Oculus Rift 2.0 geliştirici kiti desteği ile hazırlanmış olan... Korkuyu Hissedin: Oculus Rift ve Alien Isolation

Alien: Isolation zaten ürkünç bir oyun olacak, bir de Oculus Rift ile oynadığımızı hayal edemiyoruz.

Oculus Rift 2.0 geliştirici kiti desteği ile hazırlanmış olan Alien: Isolation oyunu, deneyenleri korkulara salıyor. Epey gerçekçi bir ortama sahip olan oyun, sanal gerçeklik gözlüğü ile bu etkiyi katlıyor. Deneyenler geminin soğuk metal duvarlarını bile içlerinde hissettiklerini söylüyorlar.

Özellikle de Xenomorph ile karşılaşıp da ona yenik düşme anı, oyunu Oculus Rift ile oynayanlar için özel bir ana dönüşüyormuş. Bir saniyeliğine bile olsa o dişleri ve küçük yırtıcı ağzı gözlerinin önünde görenler, o anı ürpertiyle anıyorlar.

Bir bayanoyuncunun Oculus Rift ile Alien: Isolation deneyimini aşağıdaki videoda görebilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.