Logitech Oyuncu Aksesuarları’nı Yöneten Vincent Tucker’la Konuştuk (Röportaj) Logitech Oyuncu Aksesuarları’nı Yöneten Vincent Tucker’la Konuştuk (Röportaj)
Teknoloji, günden güne gelişmeye devam ediyor. Günümüzün en çok konuşulan konularından biri de oyuncu aksesuarları ve tabii ki giyilebilir teknolojiler. Logitech Cenevre gezimiz, bizleri... Logitech Oyuncu Aksesuarları’nı Yöneten Vincent Tucker’la Konuştuk (Röportaj)

Teknoloji, günden güne gelişmeye devam ediyor. Günümüzün en çok konuşulan konularından biri de oyuncu aksesuarları ve tabii ki giyilebilir teknolojiler. Logitech Cenevre gezimiz, bizleri bilgiye boğmuş olsa da içimizdeki merakı durduramadık ve Logitech’in tanınan isimlerinden biri olan, Logitech Oyun İş Grubu Yöneticisi Vincent Tucker‘ı soru yağmuruna tuttuk.

Fragtist Vincent Tucker

1- Teknolojideki trend, giyilebilir aksesuarlar yönünde ilerliyor. Bunun, tasarımlarınızı etkileyeceğini düşünüyor musunuz?

Logitech G, gelişen teknolojileri takip ediyor ve bunların oynanış tecrübesini geliştirebilmesi için nasıl entegre edilebileceğini araştırmaya devam ediyor. Yeni teknolojileri araştırmaya ve oyunlarla etkileşime geçmek için daha iyi yollar bulmaya devam edeceğiz.

2- A4 Tech’in X-7 G800MU’nun klavye tasarımı bizim favorilerimizden biri. Boşluk tuşunun altına yerleştirilmiş olan tuşlar özellikle MMO ve MOBA türündeki oyunlarda çok kullanışlı. Buna benzer tasarıma sahip başka bir klavye görmedik. Neden siz de baş parmaklarımız için boşluk tuşunun altına bu tür tuşlar eklemiyorsunuz (lütfen lütfen lütfen)?

  Fragtist-A4 Tech X-7 G800MU
Logitech G, oyuncu topluluğuyla iletişim içerisinde kalmaya devam ediyor. Ürünlerimizi geliştirmek için sürekli yeni yollar arıyoruz. Öneri için teşekkürler!

3- G710+’daki G1 ve G2 tuşları küçük parmakların ulaşamayacakları kadar uzak bir yerde bulunuyor. Profesyonel oyunculardan geri bildirim aldığınızı biliyoruz. Bu profesyonel oyuncular, genel oyunculara bu tuşları kullanmaları için nasıl tavsiyelerde bulunuyorlar?

Profesyonel oyuncular adına konuşamam. G-Tuşları genel olarak bir hareketi kolaylaştırmak adına makro tuşları olarak veya klavyenin sağ tarafındaki bir hareketi elinizin bulunduğu yere göre sol tarafa taşımakta kullanılıyor. Örnek verecek olursam, ben bu G-Tuşlarını CS: GO’da oyunun dinamiğine göre farklı satın alımlar için kullanıyorum. Bu işlem normalde de hızlı fakat ben tek tuş ile tüm satın alma işlemlerini yapmayı seviyorum.

Fragtist-G710+-Mechanical-Gaming-Keyboard

4- Profesyonel oyunculardan geri bildirimler alıyorsunuz fakat tüm oyuncular profesyonel değil. Bir çoğu faresinin ağırlığını değiştirmiyor veya üzerindeki tüm tuşları kullanmıyor. Arada hiç tasarımlarınızın fazla üstün olduğunu düşünüyor musunuz?

Ürünlerimizin oyun camiasına esneklik sağladığını düşünüyoruz. Oyunlar için farklı fareler üretiyoruz. Her oyuncunun farklı ihtiyaçları ve farklı bir oynanış tarzı var. Profesyonel eSpor oyuncularıyla çalışmamızın sebebi de ihtiyaç duydukları performansın çok yüksek olması.

Onların performans talepleri oyun camiasının en üst düzeyinde. Onların tecrübelerinden öğrenip tüm oyuncuların yararlanmasını sağlayacak bazı şeyler var. Ayrıca, profesyonel oyuncular farelerinin ağırlığını değiştirmez veya makro kullanmazlar. Bu özellikler diğer oyuncuların talepleri üzerinde eklenmiştir.

5- G502’nin tasarımı için sizlere teşekkür etmek istiyoruz! Elinizi üzerine koyduğunda bile keyif almanızı sağlayan bir fare! Fakat tüm tasarımlarınızda siyah rengi kullanıyorunuz. Bir sonraki ürün hattınızda beyaz veya buz mavisi gibi başka renkler de eklemeyi düşünüyor musunuz?

Logitech G oyun camiası ile iletişim içerisindeyiz ve ürünlerimizi geliştirmek için sürekli yeni yollar arıyoruz. Öneriniz için teşekkürler!

Fragtist-G502-Proteus core

 

6- Gelecekteki klavyelerinizde entegre ekran kullanmayı düşünüyor musunuz yoksa G910 tablet/telefon entegre özelliğiyle yeni bir çığır mı açtı?

Logitech G, oyuncuların her gün kullandıkları tabletlerde veya telefonlarda çok daha kaliteli ekranlar bulunduğunu fark etti. Klavyeye fazladan bir ekran eklemektense, bu kaliteli ekranlara sahip cihazları klavyelerimizle birleştirmeye odaklanmanın daha iyi olacağını düşünüyoruz. İzlediğimiz bu yeni yön Arx Control’ü ortaya çıkardı. Arx Control, oyunculara bilgisayarlarının performanslarını görmeye veya farelerindeki bir özelliği ayarlamaları gibi çeşitli özellikleri düzenleyebilmelerini sağlıyor.

 

Fragtist-G910

 Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.