Oculus Rift 100,000’den Fazla Dev Kit Sattı Oculus Rift 100,000’den Fazla Dev Kit Sattı
Sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift, geliştiriciler arasında hızla yayılıyor. Son gelen bilgiye göre, Oculus Rift’in geliştirme kitleri (Dev Kit) toplamda 100,000 adet satışa ulaşmış.... Oculus Rift 100,000’den Fazla Dev Kit Sattı

Sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift, geliştiriciler arasında hızla yayılıyor.

Son gelen bilgiye göre, Oculus Rift’in geliştirme kitleri (Dev Kit) toplamda 100,000 adet satışa ulaşmış. İlk çıkan kit olan DK1 60,000 adet ve ikinci çıkan DK2 ise 40,000 adet satılmış. Dev Kit versiyonları sadece geliştiriciler için ve henüz kullanıcıların satın alacağı piyasa versiyonu henüz hazır değil.

Geliştiriciler Dev Kit’ler sayesinde önceden yazılım ve donanım üzerinde çalışabiliyor. Bu sayede Oculus Rift son kullanıcılar için piyasaya çıktığında deneyebilecekleri tonla oyun ve uygulama olacak. Gerçi şu anda 350 Dolar fiyatla siz de bir DK2 cihaz alabilirsiniz ama eğer bir yazılımcı veya oyun firması değilseniz pek bir anlamı yok. Çünkü oynamak için oyun bulmakta zorlanabilirsiniz, genelde ortalıkta teknoloji demoları ve küçük test programları bulunuyor.

Oculus Rift son kullanıcılar için piyasaya çıktığında, Steam’deki bu sayfada destekleyen oyunları bulabileceksiniz. Aşağıda bir örnek olarak, son zamanların popüler oyunlarından Outlast’ın Oculus Rift ile oynanış videosunu bulabilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.