Oculus Rift’e Çinli Rakip: ANTVR Oculus Rift’e Çinli Rakip: ANTVR
Oculus Rift ve Sony’nin Project Morpheus’una Çin’den karşılık geliyor. “ANTVR Technology” yeni bir donanım firması ve gözünü sanal gerçeklik oyun sektörüne dikmiş durumda. Üretime... Oculus Rift’e Çinli Rakip: ANTVR

Oculus Rift ve Sony’nin Project Morpheus’una Çin’den karşılık geliyor.

“ANTVR Technology” yeni bir donanım firması ve gözünü sanal gerçeklik oyun sektörüne dikmiş durumda. Üretime geçmeyi planladıkları ANTVR sanal gerçeklik cihazı, açık kaynak kodlu ve her türlü platforma destek ile gelecek.

ANTVR Techology firmasının kurucusu Qin Zheng, diğer ürünlerin sadece kendi platformlarına bağımlı olduğunu ve az oyunun desteğini alabildiklerini düşünüyor. Bu uyumluluk sorunlarını çözmek için ANTVR’ı açık kaynaklı ve her oyun konsoluna uyumlu yapmak istediklerini belirtmiş.

İlk üretime destek olması için Kickstarter bağış kampanyası açmışlar ve ilk 5 günden 200,000 Dolar’lık hedefin yarıdan fazlasını toplamayı başarmışlar. Şu anda kampanyaya katılırsanız önsipariş ile 300 Dolar’a standart ANTVR kitine sahip olabilirsiniz. Kickstarter kampanya sayfasına bu linke tıklayarak gidebilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.