Turkcell T-50 ile T-Fit Tanıtıldı Turkcell T-50 ile T-Fit Tanıtıldı
Turkcell, bir yandan yerli akıllı telefonlarına bir yenisini eklerken, diğer yandan da giyilebilir teknolojilere ilk adımını attığını KKTC‘de düzenlenen basın toplantısıyla ortaya koydu. Firma,... Turkcell T-50 ile T-Fit Tanıtıldı

Turkcell, bir yandan yerli akıllı telefonlarına bir yenisini eklerken, diğer yandan da giyilebilir teknolojilere ilk adımını attığını KKTC‘de düzenlenen basın toplantısıyla ortaya koydu. Firma, Android KitKat 4.4.2 işletim sistemi taşıyan yeni telefonu Turkcell T-50 ile yeni akıllı bilekliği T-Fit‘i tanıttı.

turkcell-t-50-2

Turkcell genel müdürü Süreyya Ciliv‘in önderliğinde gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan Turkcell T-50, Türkiye’nin ilk yerli 4G telefonu olma özelliği de taşıyor. 5 inçlik HD ekrana (720p) sahip olan telefon, 1080p video kaydı yapabilme özelliğine sahip. Son zamanların modası selfie çekimleri için optimize edilen ön kamerası da 2MP olan Turkcell T-50, kalbinde 1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 MSM8926 işlemciye yer veriyor (28 nm). 16 GB‘lık dahili hafızası, hızlı şarj özelliği bulunan 2300 mAh pili, gürültü engelleme ve Dolby Digital Plus da, bu 130 gram ağırlığında telefonun diğer özellikleri arasında göze çarpıyor.

70,4 x 142,3 x 7,8 mm‘lik boyutlara sahip olan Turkcell T-50, 5 farklı renk seçeneğine sahip ve farklı tasarımlara sahip kılıflarla donatılmış. Dileyen kullanıcılar, Turkcell’i internette ziyaret ederek kendi kılıflarını da tasarlayabilecekler. Türkiye’de Vestel tarafından üretilecek olan Turkcell’in bu yeni telefonu, gelecek ayın sonlarına doğru 699 TL‘lik fiyat etiketiyle orta sınıfa güzel bir giriş yapacak gibi.

turkcell-t50-3

PEKİ YA T-FIT?
Turkcell, son zamanlarda popülerleşen akıllı saat furyasına T-Fit ile katılıyor. 119 TL‘lik saat, adım sayma, titreşimli alarm, kalori takibi ve uyku kalitesi hakkında bilgi sunma gibi özelliklere sahip. Kendisini, Android işletim sistemine sahip tüm telefonlarda kullanabiliyoruz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.