Güncellenen HTC One M9 Artık Daha Az Isınıyor! Güncellenen HTC One M9 Artık Daha Az Isınıyor!
HTC One M9, sahip olduğu türlü sıkıntıları çözmek için sık sık güncellenmeye devam ediyor. Telefona gelen son güncelleme, kamera ve ısınmaya el atıyor. Güncellenen HTC One M9 Artık Daha Az Isınıyor!

HTC’nin yeni tepe seviye telefonu M9, M8’den pek farkının olmamasıyla pek çok kullanıcı için bir hayal kırıklığı oldu. Bunun haricinde Qualcomm Snapdragon 810’un sorunları da, diğer rakipler bu işlemciyi kullanmadığı için M9 için özel sorunlar olarak görülüyor denebilir. Kamera kalitesinde de bir iyileştirme gerek malumunuz (bize inceleme için göndermeye tenezzül etmediklerinden biz bilmeyiz, onlar bilir -Mert).

Firma, durumu çözmek için telefonu sık sık güncellemeye devam ediyor. Donanımsal olarak herhangi bir değişime gitmek pek mümkün olmayacağından firma, hâlihazırdaki sorunları yazılımsal güncellemelerle çözmeyi planlıyor. Firmanın çıkardığı son güncelleme de, kamera performansını artırmak ve ısınma sorunlarının önüne geçmek üzerine. Tabi ki irili ufaklı hata düzeltmeleris vs. de yer alıyor.

Telefonun kamerası da, en büyük iki rakibi LG G4 ve Samsung Galaxy S6 ailesinin kameralarına göre geride kaldı denebilir. Bunda, telefonda kullanılan ufak diyaframın da etkisi var diyebiliriz. Elbette performans çok da kötü değil; eldeki donanım da. O nedenle firma, yazılımsal olarak elinden gelenin en iyisini yapabilmek için çabalıyor. Son güncellemenin üzerinde durduğu en büyük şey, overexposure konusunda alınan önlemler. HTC, kamera konusunda gelen şikâyetleri bir nebze daha azaltma çabası içerisinde olduğunu gösteriyor bu adımıyla.

Piyasadaki pek çok akıllı telefona güç veren Qualcomm’un beklenmeyen ölçüde sorunlu gelen SoC‘u Snapdragon 810, LG ve Samsung tarafından kullanılmamıştı. İşlemcinin sorunu, aşırı derecede ısınıyor oluşuydu ve görülen o ki HTC M9, bu sorundan muzdarip. Yeni güncelleme, kullanım ve şarj esnasında cihazın daha az ısınması için cihazın optimize edilmesini sağlıyor. Elbette bunlar firmanın söylemleri…

Android Lollipop 5.0.2 üzerine kurulmuş olan “1.40.401.5” güncellemesi, EMEA bölgesi (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) için yayınlandı. Açıklamalara göre Kuzey Amerika ve Asya da güncellemeyi yakın zamanda alacak. HTC One M9 sahiplerini bilgilendirmiş olalım.

Cihazın tanıtım videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz!Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.