HTC One M9’un Özellikleri Sızdı HTC One M9’un Özellikleri Sızdı
M8’in yerini alması beklenen HTC One M9‘un özellikleri sızdı. Tabi ki bunlar sızıntı ve dedikodu; ancak ateş olamayan yerden de duman çıkmaz (belki de... HTC One M9’un Özellikleri Sızdı

M8’in yerini alması beklenen HTC One M9‘un özellikleri sızdı. Tabi ki bunlar sızıntı ve dedikodu; ancak ateş olamayan yerden de duman çıkmaz (belki de çıkar… Neyse, haberimize geçelim biz en iyisi).

Kimisini CES’te, kimisini de MWC’de göreceğimiz yeni model akıllı telefonlardan biri de M9 (ya da ismi ne olacaksa) malumunuz. Çin’den gelen bilgilere göre cihaz, 5.5″lik 2560 x 1440 piksel ekrana, Qualcomm Snapdragon 805 işlemciye, 3GB belleğe, 3.500mAh pile ve Android 5.0 Lollipop işletim sistemine sahip olacak. Bunların yanı sıra cihazda, OIS destekli 16MP’lik bir arka kamera olacağı konuşuluyor.

Beats’in Apple’a satılmasının ardından HTC’nin, sesini emanet edeceği yeni bir marka ile işbirliğine gideceği de gelen bilgiler arasında. Bu markanın da BOSE olacağı öngörülüyor. Göreceğiz artık. Tasarım hakkında herhangi bir bilgi verilmese de cihazın, hâlihazırdaki tasarım çizgisini koruyacağı kesin gibi. En azından biz öyle tahmin ediyoruz.

CES ya da MWC‘de göreceğiz nasıl olsa kendisini. Biraz daha sabır.

fragtist-htc-one-mini-2-1Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.