Huawei, Dünyanın En Değerli 47. Markası Oldu Huawei, Dünyanın En Değerli 47. Markası Oldu
Huawei global marka endeksindeki konumunu güçlendirirken, marka değerini de artırdı. Ayrıntılar haberimizde. Huawei, Dünyanın En Değerli 47. Markası Oldu

Huawei global marka endeksindeki konumunu güçlendirirken, marka değerini de artırdı.

BrandZ’nin, WPP’nin araştırma kolu Kantar tarafından yıllık yayınlanan “En Değerli 100 Küresel Marka” çalışması, marka değerinde yüzde 8’lik bir artışla Huawei’yi 47. sıraya yerleştiriyor. Huawei 4 yıldır ilk 50’deki yerini koruyor.

Önde gelen analiz firması IDC’nin en son “Dünya Çapında Mobil Cihazlar” raporuna göre, Huawei sevkiyatlarında yüzde 50’den fazla yıllık büyüme kaydeden tek firma oldu. Ayrıca, firmanın lider ile aradaki mesafeyi kapattığı ve iki numaralı pozisyonunu güçlendirdiği de raporda yer alıyor. Bunun sebebiyse firmanın odağını mobil cihazlar dünyasındaki gücünü artırmaya yöneltmesi olarak gösteriliyor.

IDC’ye göre Huawei, şu anda akıllı telefon kategorisindeki küresel pazar payının yüzde 19’una sahip ve 2019’un ilk çeyreğinde sevkiyat hacimlerinde artış yaşayan tek akıllı telefon satıcısı oldu.

Markanın başarısı, küresel tüketici ekonomisinde başarılı olan Çinli markaların daha geniş bir yönelimine ışık tutuyor. BrandZ’in raporuna yeni giren dokuz şirketten dördü Çin menşeili ve şu anda ilk 100’de 15 Çinli şirket var.

Huawei Babalar Günü Kampanyası: AM61 Sport Bluetooth Lite Hediye!