İDDİA: Apple, iPad Pro için Stylus Tasarlıyor İDDİA: Apple, iPad Pro için Stylus Tasarlıyor
Apple’ın 12.9″lik yeni bir iPad Pro çıkaracağı söylentileri uzunca bir süredir ortalıkta dolaşıyor malumunuz. 2015’in son aylarında piyasaya çıkması beklenen ürün hakkında yeni haberler... İDDİA: Apple, iPad Pro için Stylus Tasarlıyor

Apple’ın 12.9″lik yeni bir iPad Pro çıkaracağı söylentileri uzunca bir süredir ortalıkta dolaşıyor malumunuz. 2015’in son aylarında piyasaya çıkması beklenen ürün hakkında yeni haberler gelmeye de devam ediyor diğer yandan. Son çıkan haber de, iPad Pro‘nun kendine has bir stylus’la piyasaya sürüleceği yönünde.

Bu bilginin, oldukça güvenilir bir kaynak olduğu bilinen analist Ming-Chi Kuo‘dan geldiğini belirtmekte fayda var. Kuo, söylemini, Apple’ın son zamanlarda aldığı stylus patentlerine ve firmanın geleceği hakkında yaptığı araştırmalara dayandırıyor.

Piyasada pek çok Apple iPad patenti olsa da, Ming-Chi Kuo’yau göre Apple’ın stylus’u kendine has özelliklere sahip olacak. Öteki türlüsü pek anlamlı olmazdı zaten; ki Apple’ın, varolan ürünleri baştan yaratmadaki yeteneği de ortada (iPod/iTunes, iPhone, iPad vs.). Analist, bu stylus’un kutuya dahil olmayacağını; ek bir aparat olarak satılacağını da belirtmiş. Bunun nedeni olarak da maliyetin düşürülmesi; ve pek çok insanın bu ürüne ihtiyaç duymayacak olması gösteriliyor. Bu durum, hâlihazırda varolan iPad sahipleri için de güzel bir stylus alternatifi doğurabilir elbette; eğer yeni iPad’lerde bu stylus için herhangi bir özelleştirme düşünülmeyecekse.

Apple, iPad’in tanıtımlarında ve lansmanlarda kullanıcılara “Sadece parmaklarınız yeterli.” mesajı veriyor uzunca bir süredir. Bu da firmanın, stylus’u kutuya eklememesi için bir diğer neden olarak gösterimiş yabancı basın tarafından. Ancak firmanın, büyük ekranlı telefonlar ve ufak tabletler konusunda ne düşündüğünü biliyoruz; sonrasında çıkan iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPad mini’yi de.

Tabletin kendisi de, stylus da henüz söylenti mahiyetinde. O nedenle fazla söz söylemek için henüz erken. Siz yine de, tabletin sızan özelliklerine göz atmak için şu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Apple’ın iPad Air 2 için çıkardığı son reklam filmini aşağıda izleyebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.