Intel Qualcomm’dan Amir Faintuch’ı Transfer Etti Intel Qualcomm’dan Amir Faintuch’ı Transfer Etti
Mobil işlemciler konusunda artık daha fazla söz sahibi olmak isteyen Intel, Qualcomm’un üst düzey yöneticilerinden Amir Faintuch‘ı transfer etti. 2012’de Anand Chandrasekher‘in Intel’den Qualcomm’a... Intel Qualcomm’dan Amir Faintuch’ı Transfer Etti

Mobil işlemciler konusunda artık daha fazla söz sahibi olmak isteyen Intel, Qualcomm’un üst düzey yöneticilerinden Amir Faintuch‘ı transfer etti. 2012’de Anand Chandrasekher‘in Intel’den Qualcomm’a transfer oluşunun ardından bu, iki firma arasındaki ikinci çalışan değişimi olarak tarihe geçti.

Qualcomm Atheros‘un başkanı iken Qualcomm’un ağ ve bağlanabilirlik alanında söz sahibi olan Faintuch, Intel’de de Platform Mühendislik Grubu’nun başkan yardımcısı ve yardımcı genel menajeri olarak görev yapacak. Faintouch, bu görevinde Josh Walden ile birlikte çalışacak.

Intel’den Chuck Mulloy’a göre Amir Faintuch, bilgi birikimi ve deneyimiyle SoC (System-pn-Chip) piyasasında Intel’e güç katacak. Konuyla ilgili Mulloy, “Bu alandaki başarımızı artırmak istiyoruz. Şimdiye kadar iyi bir gelişim gösterdik; ancak daha yapılacak çok şey var. Yönetim deneyimi ve güçlü bir CV’si bulunan Amir’in, bu alanda bize destek vereceğine inancımız tam.

Qualcomm’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken; Faintuch’un Intel’e gelmesi, Intel için çok önemli bir adım olarak görülüyor. Mayıs’ta da firma, Android cihazlar için ucuz işlemciler yapılması doğrultusunda SoC üreticisi Rockchip’le anlaşmıştı.

Son olarak Asus Zenfone ailesine güç veren Intel SoC’lar, bakalım bundan sonra nerelerde karşımıza çıkacak? Hep birlikte göreceğiz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.